1. SC Znojmo neporazilo ani poslední, s jistotou sestupující Hranice. V závěru udělalo několik chyb, které Hranice potrestaly. V posledních pěti minutách utkání otočily.

Od úvodního hvizdu sudího Iva Nádvorníka šlo Znojmo rázně za výhrou na domácí půdě. Už v jedenácté minutě otevřel Marek Dítě hlavou skóre zápasu.

O deset minut později sice Hranice snížily, ale znojemští fotbalisté nepřestali oplývat aktivitou a svým pohybem po trávníku dělali Hranicím problémy.

Znojmo mělo úspěšný nástup do druhé poločasu. Hned po čtyřech minutách poslal opět Marek Dítě Znojmo do vedení. Z pravé strany překvapil gólmana Hranic. O devět minut později se zapsal mezi střelce i druhý forvard Minarech. Tomu na zlatém podnose naservíroval přihrávku do běhu Mojmír Jaroš. To bylo bohužel ze strany Znojma vše.

V padesáté deváté minutě utkání Žemlík pohotově dorazil vyraženou střelu do znojemské brány. V pětasedmdesáté minutě viděl hostují Bočan druhou žlutou za faul na Minarecha, a musel tak předčasně do sprch.

I ten největší pesimista si v té chvíli myslel, že Znojmo utkání dovede do úspěšného konce. Opak byl pravdou. Jakoby déšť, který se spustil nad stadionem v Husových sadech, probudil hráče Hranic.

Po chybě Ševčíka Ferenc odcentroval do šestnáctky Znojma a vyrovnávací branka byla na světě. Žemlička hlavou srovnal na 3:3.

To už běžel nastavený čas, kdy Znojmo ve snaze získat tři body otevřelo hru. To se mu stalo osudným. Nedokázalo svou akci zakončit a najednou se na posledního hráče Znojma řítil Žemlička s Ferencem. Žemlička vyslal Ference do brejku. Ten udělal Dítěti kličku a vsítil rozhodující gól.

„Místo toho, abychom za stavu 3:1 podrželi balon a v klidu utkání dohráli, začali jsme zmatkovat a chybami se připravili o tři body,“ řekl bezprostředně po prohraném utkání zklamaný trenér Znojma Michal Sobota, který bude situaci v týmu řešit zítra na jednání s majitelem 1. SC Znojma. Jeho protějšek neskrýval svou radost z vítězství. „Myslím si, že nás soupeř dost podcenil. Paradoxně po našem vyloučení přestal hrát. My jsme toho dokázali využít a utkání otočit,“ řekl kouč Hranic Kubica.

Jak šly minuty

1. Hvizd z píšťalky hlavního sudího zahájil utkání.

11. Dítě M. – 1:0. Po faulu na Podzemského zahrával Minarech trestný kop. Míč ve vápně hlavou nadzvedl Marek Dítě, a přehodil tak Malotu v bráně Hranic.

22. Simandl – 1:1. První nebezpečnější akce hostů, která hned skončila gólem. Po narážečce se ocitl Simandl sám ve vápně a technickou střelou srovnal.

42. Po kombinaci ve středu hřiště se Žemlík řítil sám na bránu. Dítě však zareagoval, vyběhl a nájezd chytil.

49. Dítě M. – 2:1. Marek Dítě dostal balon za obranu a z pravého křídla překvapil obloučkem brankáře Hranic.

50. Páleník se dostal ke střele ze střední vzdálenosti. Nebezpečná dělovka těsně minula znojemskou svatyni.

53. Agilní forvard Marek Dítě si naskočil na centr Minarecha a hlavičkou orazítkoval levou tyčku soupeřovy brány.

58. Minarech – 3:1. Mojmír Jaroš podržel míč v soupeřově šestnáctce a naservíroval ho nabíhajícímu Minarechovi. Ten bez problému zvýšil.

59. Žemlík – 2:3. Kombinační akci zakončil jeden ze záložníků Hranic tvrdou střelou. Tu Lubomír Dítě vyrazil před sebe a Žemlík pohotovou dorážkou snížil.

86. Žemlík – 3:3. Ševčík udělal chybu na levé straně a ztratil balon. Ferenc poslal centr do znojemské šestnáctky. Na něj si vyskočil vysoký Žemlík a hlavou k levé tyči srovnal.

90. Ferenc – 3:4. Znojmo v závěru utkání otevřelo hru. Nezakončilo a do protiútoku se hnal Žemlík s Ferencem. Prvně jmenovaný vyslal svého spoluhráče do brejku. Ten obešel znojemského brankáře a vstřelil rozhodující gól.

90. Znojmo rozehrálo po obdržené brance a rozhodčí ukončil utkání, ve kterém Hranice Znojmo porazily.