Úvodní zápas jarní poloviny sezony Mutěnicím nevyšel. Inkasovaly už ve druhé minutě a po celou dobu marně hledaly recept na pevnou znojemskou defenzívu. Vinaři nakonec podlehli aktuálně druhému celku MSFL 1:2.

„Nejsem spokojený s výkonem týmu. Hlavně v prvním poločase. První gól jsme inkasovali po vlastní chybě, kteránás poznamenala po zbytek zápasu,“ smutnil po utkání mutěnický trenér Vladimír Hruška.

Jeho protějšek Michal Sobota byl naopak spokojený. Jako důležitý moment zápasu označil hlavně brzký gól, který se jeho týmu podařilo vstřelit už po dvou minutách.

„Domácí jsme tím trochu zmrazili. Škoda, že jsme těsně před poločasem nedali ještě třetí gól. Věděli jsme, že se Mutěnice časem zvednou, což se také potvrdilo. Začaly být více agresivní, běhavější. Dělaly nám tím velké problémy,“ řekl znojemský lodivod.

Oba trenéři nasadili do duelu zimní posily, které mají zkušenosti z první ligy. Hruška Kaciáně a Sobota Beleje.

„Bylo to špatné. Když budu hodnotit sám sebe, tak to bylo hodně špatné. Hře chyběla šťáva. Zaskočil nás brzký gól. Pak jsme se spíš hledali a nebylo to ono. Nešlo nám to. Nevím, co k tomu říct. Jsme zklamaní,“ povzdechl si Kaciáň.

Naopak znojemský záložník Belej, který odehrál celé utkání, může být s výkonem svých spoluhráčů spokojený.

V důležitém střetnutí urvali všechny body a upevnili si tak druhou příčku. „Belej má trošku tréninkové manko. Skončila mu v Brně smlouva a samostatná příprava není ideální. Je to zkušený hráč, který nám do budoucna pomůže,“ komentuje trenér Sobota.

Další zápasy sehrají oba celky během nadcházejícího víkendu. Mutěnice zajíždějí na hřišti Kroměříže. Znojemští zase hostí fotbalisty Lipové, s níž budou chtít potvrdit dobrou jarní formu.


Pod mikroskopem Rovnosti: FK Mutěnice – 1. SC Znojmo

Jak šly minuty:
1. Rozhodčí fouknutím do píšťalky zahájil zápas.
2. Znojmo střílí první gól. Skvěle kopnutou standartku doráží do sítě Mička.
18. Bílek se snaží odpovědět stejnou mincí. Jeho střela však končí vysoko nad bránou.
34. Znojemští právě střílí druhý gól. Na 2:0 zvyšuje pohotovou střelou Jaroš.
37. Mutěnice poprvé střídají. Trenér Hruška stahuje ze hry Helíska a na trávník posílá Ditricha.
44. Z přímého kopu centruje znojemský Belej, přesně nachází hlavu Šuráně jehož pokus bravůrně likviduje gólman Vaňák.
50. Veselý obral domácího beka o míč a nebezpečně vypálí na Mutěnickou bránu. Gólman Vaňák balón vyráží ke svým spoluhráčům, kteří jej odkopávají do autu.
67. Po rychlé kombinaci končí pokus mutěnického Válka na brankou gólmana Hrubého.
68. Velkou šanci promarňuje domácí špílmachr Bílek. Po centru Drábka hlavičkuje rovnou do náruče Hrubého.
78. Domácí stoper Jašíček parádně prodlužuje nakopnutý centr. Míč do sítě uklízí střídající Obal. Ten si gól patřičně užívá, neboť byl dlouho mimo hru vinou nadvakrát zlomené nohy.
79. Obal mohl i vyrovnat. Jeho střelu kryje znojemský gólman.
89. Mutěnice mají více ze hry. Snaží se vyrovnat, obrana Znojma je pevná.
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:
1. SC Znojmo