1. SC Znojmo zase dostalo tři góly. Domácí obrana opět nenašla herní pohodu, kterou hýřila na začátku jarní části MSFL.

Podmáčený trávník, deštivé počasí, zima a poloprázdné tribuny. Tak by se dalo charakterizovat nedělní utkání mezi domácím Znojmem a hosty ze Zlína.

V první desetiminutovce si Znojmo vytvářelo postupný tlak, který však nedokázalo přetavit ve vedoucí branku. Asi největší příležitost měl domácí Pavelka, kdy hlavičkoval k pravé tyči zlínského Kupky, ale ten bravurním zákrokem šanci zlikvidoval.

Dva góly Šroma

Citelná rána přišla vzápětí z druhé strany. Po nenápadné akci se u brankové čáry vedle levé tyčky nedomluvil domácí bek s brankářem a zlínský Pavel Šrom dopravil míč do sítě.

„Tlak jsme měli, ale nedokázali jsme být důrazní v koncovce. Poté nám soupeř dal lacinou branku, což nás srazilo,“ otočil se za začátkem utkání trenér Znojma Michal Sobota, který tentokrát nepostavil Pavelku na střed zálohy, ale poslal ho do útoku vedle Matúše Minarecha.

Znojmu chyběla agresivita a důraz, kterou naopak oplýval soupeř. Druhou ránu do znojemských srdcí zasadil opět Michal Šrom, jenž osamocen na úrovni penalty nedal Lubomíru Dítěti žádnou šanci.

„Když dáte v první půlce dva góly a ve druhé půlce ještě nějaký ten gól přidáte, to se neprohrává,“ řekl zlínský kouč Alois Skácel.

Ve druhém poločase Sobota oživil hru domácích, když poslal do útoku Marka Dítěte.

V šedesáté minutě se Zlín ujal už tříbrankového vedení. Útočník hostí vystihl přihrávku domácích na půlce hřiště a šel do nebezpečného brejku. Domácí gólman ho stačil ještě pokrýt, ale odražený balón se dostal k Otrubovi, který znojemského brankáře loboval.

V závěru utkání se ještě Znojmo nadechlo k tlaku. Z toho padl jediný gól Znojma, který dal Zdeněk Mička. Ten se v osmdesáté osmé minutě nejlépe zorientoval ve vápně soupeře a skluzem dopravil míč do zlínské sítě.

Branka však přišla příliš pozdě na to, aby se dalo s výsledkem něco udělat.

„Na Znojmo jsme se nijak zvlášť nepřipravovali. Jeli jsme se z respektem, ale chtěli jsme se zde o body poprat. Teď vezeme domů body tři,“ chválil hru svých svěřenců Skácel.

Na znojemském trenérovu Sobotovi bylo znát určité zklamání z vývoje utkání. „Soupeř vyhrál zaslouženě. My jsme v posledních utkáních dost bezzubí v útočné fázi. Dnes jsme dostali lacinou první branku a kluci se položili,“ zhodnotil zklamaný Sobota.

1. SC Znojmo 1:3 FC Tescoma Zlín B

Jak šly minuty

1. Hvizdem z píšťalky sudího si rozehráli Znojemští ze středového kruhu.

7. Pavelka nebezpečně hlavičkuje po centru Podzemského z levé strany. Zlínský Kupka však skvělým zákrokem kryje.

13. Šrom – 0:1. Nenápadná akce Zlína. Šrom se dostal s balónem na brankovou čáru zhruba dva metry od tyčky. Naslepo dává pod sebe. Domácí brankář se nedomluvil s obránci a nenápadná přihrávka končí v síti.

15. Po faulu na Pavelku Znojmo zahrávalo standartní situaci zhruba z dvaceti metrů. Švarc krásně střílí k levé tyči, ale Kupka je opět proti a bravurně likviduje střelu na roh.

36. Podzemský centruje z levé strany do vápna na přední tyč, kde je Mička. Zlínský gólman ale střelu kryje.

36. Šrom – 0:2. Po levé straně zatáhl míč hostující Otruba a stříleným centrem do vápna našel svého spoluhráče Šroma, jenž z úrovně penalty střílí druhý gól Tescomy Zlín B.

44. Jaroš zátáhl míč po levé straně, pronikl do vápna a nahrál volnému Lackovi. Ten však trefil pouze obránce Zlína.

55. Otruba se individuálně prosazuje přes znojemskou obranu, střílí, ale Lubomír Dítě tvrdou střelu chytá.

62. Otruba – 0:3. Po chybné přihrávce na půlce jde do brejku útočník Tescomy. Dítě vybíhá, střelu kryje. Ta se však odráží k Otrubovi a ten lobuje znojemského brankáře.

67. Dítě střílí z úrovně penalty, ale obránce Zlína skluzem střelu sráží na roh.

88. Mička – 1:3. Ve skrumáži se v pokutovém uzemí nejlépe zorientoval Mička a skluzem dopravil míč za záda zlínského brankáře.

9O. Po zaváhání domácí obrany běží od půlky sám zlínský útočník Číhal. Na úrovní šestnáctky střílí, ale balón jde mimo.