Neproměnili několik šancí a na třetím místě tabulky nyní ztrácí tři body na vedoucí Hradec Králové, jenž má zápas k dobru. Druhá Karviná má se Znojmem shodně 50 bodů. V úterním duelu 28. kola doma s Vlašimí už Jihomoravanům s koncovkou pomohou forvardi Libor Žondra a David Ledecký.

Dva nejproduktivnější znojemští hráči si odpykali karetní tresty. Ledecký zatím nastřílel sedm branek, Žondra šest. „Určitě je výhoda, že s nimi můžeme počítat. Někteří hráči však podali v Českých Budějovicích dobrý výkon. Máme i pár zranění. Změny do utkání s Vlašimí udělám, ale nechám si je pro sebe," skrývá plány znojemský kouč Radim Kučera.

Jeho tým z posledních dvou střetnutí vydoloval pouze jeden bod. Remíze na jihu Čech předcházela porážka 1:2 na hřišti Táborska. „Když si zpětně analyzuju podzimní část sezony, většinu příležitostí jsme proměňovali – z pěti střel jsme skórovali čtyřikrát. Teď bohužel nejsme tak stoprocentní. Ale nejde o nějakou nervozitu, tu kluci hodili za hlavu. Jen je vidět, že ve hře není taková lehkost," povídá dvaačtyřiceti­letý kouč.

Znojemští měli před startem jara čtyřbodový náskok na čele tabulky. Po případné výhře v duelu s Vlašimí se pouze dotáhnou na vedoucí Hradec Králové. „Víme dobře, že jsme mohli už několikrát soupeřům odskočit – v Třinci, doma s Pardubicemi. Ale to je kdyby. Stále věřím, že urveme postup. Bod z Budějovic počítám jako plusový a ve finále nám pak bude k dobru," burcuje zkušený domácí stoper Radek Mezlík na klubovém webu.

Se spoluhráči ho čeká uvolněný soupeř. Dvanáctá Vlašim už má i přes víkendovou domácí prohru 0:1 s Varnsdorfem jistou záchranu. „Splnili jsme cíl. Přesto chceme v posledních třech zápasech bodovat," říká šestačtyřicetiletý hostující trenér Martin Hašek, který v sezoně 2011/2012 vedl pražskou Spartu.