Cítili jste se po domácí prohře v minulém kole pod tlakem?

Tlak tam určitě byl, ale to už teď bude pořád. Potřebujeme bodovat v každém zápase a doma musíme vyhrávat, když chceme postoupit. Jeli jsme navíc na půdu silného Varnsdorfu, který na jaře ještě neprohrál. S respektem jsme přistoupili k utkání a jsme rádi, že jsme vyhráli.

Na konci první půle jste měli velké šance, ale nevyužili jste je. Trenér říkal, že o poločasu jste měli v kabině bouřku, co obnášela?

Měli jsme velké šance na zvýšení vedení, ale já jsem mířil jen do tyčky, což měl být jasný gól a pak jsme nedali penaltu. Když jsme polevili, mohli jsme být potrestaní. Jako v utkání v Hradci jsme se asi mysleli, že to půjde samo, na což jsme mohli doplatit. Kouč nám říkal, že musíme přidat, abychom si odvezli body. Hodně nás nabudil a vyčetl laxní přístup. V druhé půli jsme přidali a zaslouženě vyhráli.

V utkání jste přišli o kapitána a gólmana, jak to s nimi vypadá?

Doly (brankář Jiří Doleček – pozn. red.) to schytal do lícní kosti, nesli jej na nosítkách a nevypadalo to s ním dobře. Cihla (obránce Tomáš Cihlář – pozn. red.) snad bude za chvilku v pořádku. Nechceme to ale do médií přesně říkat.

Jak se situací porval náhradní gólman Vlastimil Veselý?

Nastoupil do rozjetého vlaku, ze začátku sice neměl moc práce, ale na konci prvního poločasu se zasloužil o to, že jsme ze standardky nedostali gól. Na vítězství má také svůj podíl, svou úlohu zvládl perfektně.

Věříte, že stejně dobře zvládne i další zápasy v boji o postup, pokud Doleček nebude v pořádku?

Určitě, nebudeme nervóznější s ním vzadu. Je to kvalitní gólman, víme co od něj čekat, takže v tom nevidím žádný problém.

Berete vysokou výhru jako odplatu za zraněné hráče?

I když do soubojů na začátku chodili dost drsně a některé zákroky byly podle mě na červenou kartu, tak to nebereme jako odplatu. Vítězství jsme si spíš užili, jde o rekordní výsledek.

Po první brance v přesilovce přišla kanonáda. Šlo o moment, kdy z vás spadla nervozita?

Varnsdorf zlomila branka na 2:0, která přišla poměrně brzo v druhém poločasu. Pak už zůstalo na hřišti jen jedno mužstvo, byli jsme na koni. Domácí přestali věřit, že zápas můžou otočit a navíc fyzicky začali odpadávat.

V utkání se prosadilo šest střelců, je to vaše taktika hrát neustále na někoho jiného, aby si soupeř nemohl hlídat jen dva hráče?

Nejde přímo o naši taktiku. Vepředu máme tři šikovné hráče včetně mě. (smích) Výborně útok podporují také další kluci, z čehož při zakončení těžíme. Můžeme při něm volit velkou variabilitu.

Nyní to vypadá, že se o dvě postupová místa do nejvyšší soutěže porvou tři týmy. Kromě Znojma to bude Karviná a vedoucí Hradec Králové. Vidíte ještě jiného adepta?

Podle mě už do toho další týmy nepromluví. Mezi námi třemi bude záležet na dalších pár zápasech, rozhodne se ale možná až v posledním kole. Nicméně uvědomujeme si, že to máme ve vlastních rukách a můžeme si to pokazit jedině sami. Troufám si říct, že by nám neměl postup uniknout, pokud vyhrajeme tři čtyři utkání.

ADAM HAVEL