Hasiči Deník
30.12.2009

Bez hasičů by v obcích nebyla kultura

Znojemsko - Jsou podepsaní coby organizátoři pod většinou kulturních akcí v obcích na celém Znojemsku. Jedni mají ve svých řadách mistryni České republiky v požárním sportu, jinde se členky nebojí předvést na přehlídkovém mole společenské šaty nebo spodní prádlo. A ať se stane jakékoliv neštěstí, jsou vždy na místě a pomáhají. Řeč je o dobrovolných hasičích.

16.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči i jako pořadatelé

Tavíkovice - Nejen pod kulturními akcemi jsou v Tavíkovicích podepsaní jako organizátoři místní hasiči.

16.12.2009

Hasiči volají po opravě zbrojnice

Tavíkovice /FOTOGALERIE/ - V havarijním stavu. Taková je podle velitele dobrovolných hasičů z Tavíkovic Josefa Illka místní hasičská zbrojnice.

9.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Chodí po vsi v maskách

Morašice - Oslava sedmdesátého výročí sboru v obci se zapsala do paměti hasičů i místních.

9.12.2009

22.2.2002: V domě uhořeli dva muži

Morašice /FOTOGALERIE/ – Už přes čtyřicet let slouží u dobrovolných hasičů. Zažil zásahy u malých požárů, stejně tak jako u kompletně zničených domů.

2.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Výjezdy k požárům i k přírodním katastrofám

Trstěnice - Kromě toho, že vyjíždí k požárům i přírodním katastrofám a sbírají vítězství v soutěžích jedno po druhém, jsou iniciátoři téměř všech kulturních akcí v obci.

2.12.2009

Velitel hasičů: Chceme obhájit šesté vítězství

Trstěnice – Pět vítězství v řadě si na své konto připsali dobrovolní hasiči z Trstěnic. Pět let za sebou stáli trstěničtí hasiči na nejvyšším stupínku v Lize okresu Znojmo.

25.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Dobšičtí likvidovali povodeň

Dobšice - K požárům je sice operační důstojníci nevolají, ale Dobšičtí se mohou na jejich pomoc spolehnout vždycky.

25.11.2009

Hasiči: Starosta Dobšic se o nás stará jako o vlastní

Dobšice /FOTOGALERIE/ - Čtyřiadvacet členů mají v této době dobšičtí dobrovolní hasiči. „Získávat nové je už trochu problém. Mladí mají jiné zájmy. A když už se někdo přihlásí, přijde jen párkrát a pak toho nechá,“ posteskne si hned na začátku starosta dobšických hasičů Josef Fousek.

18.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Kulturní život by bez nich byl chudý

Křepice - U zásahů sice často vidět nejsou, ale kulturní život v Křepicích by bez místních dobrovolných hasičů byl velmi chudý.

18.11.2009

Hasiči v Křepicích mají stoletou stříkačku. Funkční

Křepice /FOTOGALERIE/ – Skvělý rok mají za sebou, podle slov svého velitele, křepičtí dobrovolní hasiči. Ze soutěží, kterých se letos zúčastnili, dovezli několik pohárů, oslavili sto deset let existence sboru a získali vlastní prapor.

11.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči z Višňové se starají o kulturu

Višňové - Dětský den, posvícení, sběr železného šrotu, masopust nebo třeba závody veteránů. Pod těmito akcemi jsou ve Višňové podepsaní dobrovolní hasiči.

11.11.2009

Hasiči z Višňové zasahovali u požáru rodinného domu

Višňové /FOTOGALERIE/ - Videa, fotogalerie, historie sboru i popisy všech zásahů. To všechno a spoustu dalších věcí najdou všichni, kteří zabrousí na webové stránky dobrovolných hasičů z Višňové.

4.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Zdolání obrovského požáru

Blížkovice - Za svůj největší počin označil velitel blížkovických dobrovolných hasičů Martin Bloudíček zásah při požáru v Mašovicích.

4.11.2009

Hasiči z Blížkovic mají světovou raritu

Blížkovice /FOTOGALERIE/ – Historie Sboru dobrovolných hasičů (SDH) v Blížkovicích se začala psát roku 1893. Důvod vzniku popisuje citace z kroniky.

27.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Díky hasičům funguje posvícení

Bítov - Díky hasičům funguje v obci Bítov do dnešních dnů tradiční posvícení.

27.10.2009

Hasiči v Bítově stárnou, nemá je kdo nahradit

Bítov - Stárnoucí sbor a nejistá budoucnost. Tak by se dala shrnout současnost sboru dobrovolných hasičů v Bítově na Znojemsku. „Věkový průměr hasičů je dnes mezi čtyřiceti a padesáti lety. Potřebovali bychom nějaké mladé členy, ale není z čeho vybírat. Většina mladých odchází za prací do větších měst,“ posteskl si starosta obce a člen dobrovolných hasičů Stanislav Steffel.

21.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Masopust i vánoční strom

Šatov - Udržování tradičního masopustu v obci, kompletní zajištění tratě při cyklistickém závodu Znovín Cup a rozsvěcování vánočního stromu.

21.10.2009

Hasiči ze Šatova už k zásahům vyráží s novou cisternou

Šatov /FOTOGALERIE/ - Důvod k oslavě měli před měsícem hasiči v Šatově. Obec jim koupila nové auto s cisternou, na které už dlouho čekali. K zásahům dosud jezdili starou Avií. Šatovští hasiči pravidelně jezdí na závody, letos se můžou pochlubit sedmi poháry.

14.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: V čele hasičů ve Starém Petříně je žena

Starý Petřín /FOTOGALERIE/ - Včele hasičů ve Starém Petříně stojí žena. Jako jediná na Znojemsku

7.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN:Jezdíme nejvíce k požárům

Mikulovice - V poslední době jsou vidět u většiny požárů v okolí. I přes to jejich velitel František Balík zásahy za největší počin neoznačuje.

7.10.2009

Bez peněz se v soutěžích vítězit nedá, říká velitel hasičů

Mikulovice /FOTOGALERIE/ - Podle starých dochovaných záznamů je možné zjistit, že Mikulovice a okolí před sto pětadvaceti lety sužovaly časté požáry. Proto se v roce 1883 pár místních obyvatel domluvilo a založilo sbor dobrovolných hasičů.

30.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Prosiměřičtí hasiči přijeli dříve než profici

Prosiměřice /FOTOGALERIE/ - Pomáhali při likvidaci vážné dopravní nehody, při hašení požáru pracovní buňky, káceli i polámané stromy po větrných smrštích. To vše už má na svém kontě prosiměřická zásahová požární jednotka.

23.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Máme za sebou stovky zásahů

Jevišovice - Jsou jedním z nejstarších sborů dobrovolných hasičů na Znojemsku.

23.9.2009

Jevišovičtí hasiči evakuovali domov důchodců

Jevišovice /FOTOGALERIE/ - Profesionální přístup, jasné povely, koordinovaná práce. To vše vyzařovalo z mužů, kteří jsou členy zásahové jednotky Sboru dobrovolných hasičů Jevišovice, při úterním cvičení. Námětem byl simulovaný požár a především evakuace desítek nepohyblivých starých lidí z ohroženého objektu.

19.9.2009

OBRAZEM: Na TGM se utkali mladí hasiči. Poprvé

Znojmo /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Novou tradici možná založili výrovečtí hasiči společně se znojemskými zastupiteli. O pohár města Znojma se vsobotu utkali juniorské týmy dobrovolných hasičů zcelého Znojemska a Třebíčska.

16.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: V Šumné jsou v pohotovosti non stop

Šumná - Mají za sebou zásahy u velikých požárů i u smrtelných dopravních nehod.

9.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Postavilï hasičárnu a vybudovali rybník

Přeskače - Hasičárna. Ústřední budova, bez níž si už dnes život v obci nelze představit.

9.9.2009

Hasičem v Přeskačích je každý třetí obyvatel

Přeskače /FOTOGALERIE, SERIÁL/ - Přeskače mají přes třicet hasičů. Že to není moc? Když ale uvážíme, že celá vesnička čítá, včetně dětí, žen a důchodců, stovku obyvatel, je to úctyhodné číslo.

2.9.2009

Rakšičtí hasiči mají stará auta, ale mladé členy

Rakšice /FOTOGALERIE/ - První zmínka o rakšických hasičích je z roku 1898. Tenkrát se na první stříkačku složila většina místních. Například od ředitele cukrovaru dostali hasiči osmdesát zlatých, od kupce Procházky či města Krumlova po dvou zlatých.

2.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Pomoc při povodních

Rakšice - Rakšičtí hasiči nejenže pomáhají při pořádání mnoha kulturních akcí ve městě, ale o bezpečnost se starají i při ostatních událostech.

30.8.2009

Lidé z azylového domu byli v noci evakuováni

Znojmo – Krátce po půlnoci zasahovali na Přímětické ulici ve Znojmě hasiči. Došlo tu k požáru přístřešku skladu.

26.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Označit počin je těžké

Vranov nad Dyjí - Označit nějaký počin je podle velitele vranovských hasičů těžké.

26.8.2009

Velitel hasičů: Z filmařů nám vstávaly vlasy hrůzou

Vranov nad Dyjí /SERIÁL, FOTOGALERIE/ - Ve svém rajónu mají pohádkový zámek i přehradu. Ke sto dvacátému výročí založení jednotky dobrovolných hasičů shromáždili veškeré dostupné materiály a vydali vzpomínkové DVD.

19.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Dyjákovičtí hasiči pořádají maškarní fašank

Dyjákovice /FOTOGALERIE/ - Hasiči zDyjákovic jsou staří čtyřiašedesát let. Ne všichni a nejedná se ani o věkový průměr sboru dobrovolných hasičů.

12.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: hasiči mají novou požární zbrojnici i klubovnu

Božice /SERIÁL/ - Starosta Švancara sice míří na odpočinek, ale sbor jako takový se tam rozhodně nechystá. Svědčí o tom i výstavba požární zbrojnice a klubovny. Slavnostní otevření zbrojnice doprovázelo letos v dubnu i křtění praporu, vozů a hasičské techniky.

12.8.2009

Božičtí hasiči se do důchodu nechystají

Božice /SERIÁL, FOTOGALERIE/ - Není toho málo, čím se mohou božičtí hasiči pochlubit. Mají na padesát členů, družstvo žen, které soutěží v okresní lize a jejich starosta je i starostou celého okrsku.

5.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hanka Sklenská je zlatá

Vítonice - Jsou vidět snad na každé soutěži v požárním sportu. Téměř ze všech si dovezou nějaké ocenění.

5.8.2009

Vítoničtí hasiči mají ve sboru mistryni republiky

Vítonice /FOTOGALERIE/ - Jen jeden sbor dobrovolných hasičů na Znojemsku se může pochlubit tím, že má ve svém týmu mistryni České republiky v požárním sportu. A jsou to právě hasiči z Vítonic na Znojemsku.

29.7.2009

Kozlův hasičský počin: Zkrotit výrovické děti je někdy těžší než uhasit oheň

Výrovice - I když jsou vidět jen u zásahů ve Výrovicích, místní dobrovolní hasiči jsou známí hlavně svými výkony v soutěžích. Letos obhájili loňské vítězství v okresní soutěži a kraj pojedou v polovině srpna reprezentovat do Břeclavi.

22.7.2009

Kozlův hasičský počin:V Knínicích mají novou jednotku

Miroslavské Knínice - Novou jednotkou dobrovolných hasičů, která vznikla letos v dubnu, se mohou pochlubit v Miroslavských Knínicích. Sotva ji v obci zřídili, hned hasiči pomáhali při požáru stohu i lesa.

15.7.2009

Kozlův hasičský počin: Miroslavské dobrovolnice na přehlídkovém mole

Miroslav /FOTOGALERIE/ - Vidět hasiče u požárů, nehod či přírodních pohrom je naprosto běžné. Ale v Miroslavi mohou členky hasičského sboru lidé vidět na přehlídkovém mole. A to rovnou ve spodním prádle.

8.7.2009

Kozlův hasičský počin: Chvalovičtí hasiči zatančí i labutí jezero

Chvalovice /FOTOGALERIE/ - Skoro jako profesionálové si mohou připadat dobrovolní hasiči ve Chvalovicích. Vybavení jejich zásahové devítky je téměř na stejné úrovni.

1.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Únanovští nastartovali kulturu v obci

Únanov - „Likvidace následků mimořádných událostí patří k hlavním činnostem každého sboru dobrovolných hasičů. Takže bych za náš počin označil spíše velkou zásluhu SDH Únanov v opětovném nastartování některých částí kulturního života obce Únanov v posledních pěti letech,“ řekl starosta únanovských hasičů Lukáš Tomášek.

1.7.2009

Při povodních si policisté mysleli, že jdeme rabovat

Únanov /FOTOGALERIE/ - Včetně čtrnácti žen je jich šestašedesát. Únanovští dobrovolní hasiči hlídají klidný spánek místních, při živelných pohromách pomáhají i v sousedních obcích.

25.6.2009

Kozlův hasičský počin: Slupští postavili sokolovnu

Slup - Nejen požáry, nehody a další katastrofy řeší slupští hasiči. Ruku k dílu přiložili i při stavbě víceúčelového zařízení v obci Slup.

25.6.2009

Slupští hasiči mají nejlepší vybavení na Znojemsku

Slup /FOTOGALERIE/ - Nehody, požáry, demolice. Ať se na Znojemsku děje cokoliv, většinou u toho zasahují dobrovolní hasiči ze Slupi.

18.6.2009

Hasičům v Tasovicích stále slouží padesátiletá Tatra

Tasovice /SERIÁL/ - Už třiašedesát let funguje v obci Tasovice sbor dobrovolných hasičů. Na počátku stálo pětadvacet zakládajících členů, velel jim Bohumil Kalaš a starostou se stal Jan Výlet.

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT