Třetím rokem se při soutěžích znojemské ligy objevují mezi závodníky i muži v bohutických dresech. Mladíci měli chuť sportovat a nad fotbalem u nich nakonec vyhrál požární sport.

Bohutičtí hasiči jsou na své sportovce náležitě hrdí. „Běhají znojemskou ligu a pár výsledků už udělali. Dorostli před nějakými třemi lety a rozhodli se, že se budou věnovat požárnímu sportu,“ uvedl starosta sboru Josef Žák.

Vlastní mládežnický nebo dětský oddíl zatím bohutičtí hasiči nemají. „Máme ale několik děvčat, která mají o práci s mládeží zájem, snad se to podaří,“ naznačil Žák.

Bohutičtí hasiči o sobě nechávají vědět i podílem na kulturním životě obce. „Pořádáme vlastní ples, podílíme se na akcích, které pořádá obec, jako je dětský den,“ nastínil Žák. Před deseti lety hasiči k předchozímu výročí pořídili prapor.

U založení sboru na jaře 1899 stáli tehdy rolník Karel Holík a řídící učitel Florián Štencl. Holík vedl přípravný výbor, Štencla zvolila valná hromada prvním starostou sboru. „Za všechny obětavé členy je třeba připomenout Jana Leikepa, který byl duší bohutických hasičů po více než půl století, a to až do svého skonu v roce 2014,“ uvedli hasiči na webu obce.