„Oslava se vydařila a my jsme hrdí na to, že po celých sto let náš sbor stále existoval a pracoval. Je nám ctí, že můžeme v téhle dlouhé tradici pokračovat a předat ji další generaci,“ řekl starosta bezkovských hasičů Josef Frei.

Od pálení čarodějnic přes dětský den po posvícení. U všech důležitých akcí bezkovského kalendáře jsou jako organizátoři a pořadatelé tamní hasiči. „Dělávali jsme i masopust, ale v současné době začínáme pálením čarodějnic. Děláme také dětský den, posvícení a společně s obcí vánoční koncert,“ vyjmenoval starosta sboru Josef Frei.

Na lepší časy bezkovští hasiči vzpomínají, pokud jde o požární sport. „Zrovna letos máme špatný rok, ani na okrskové soutěži jsme nebyli, chlapi se kvůli práci těžko scházejí. Ještě před deseti lety jsme měli i družstvo žen a jezdily po soutěžích, ale členky pak založily rodiny. Odrostly nám i děti z dětské družstva. Musíme počkat, až dorostou do věku, kdy mohou soutěžit v dospělé kategorii,“ doplnil starosta.

Právě na získávání mladých se sbor chce na počátku svého druhého století chce zaměřit. „Další generace nám už dorůstá, šest dětí máme a další se musíme snažit získat pro zajištění další generace našeho sboru,“ uvažoval starosta Josef Frei.

Krátce před oslavami sto let trvání sboru získali bezkovští hasiči lepší zázemí. „Loni obec opravila naši zbrojnici. Obnovou prošly zejména vnitřní prostory. Zbrojnice má nové podlahy, omítky a dostala také nová posuvná vrata. Díky obci máme rovněž už pět let nové dopravní auto, Ford Transit,“ oznámil vylepšení vybavení a zázemí sboru z posledních let starosta Josef Frei.