„Letos jsme uspěli na okrskové soutěži a při poháru pana Konvaliny v Rozkoši. Požární sport má ve Vevčicích dlouholetou tradici. Ještě před pěti nebo šesti lety jsme se účastnili i okresních soutěží, ale v současné době je problém sehnat dost lidí do družstva a jsme rádi, že se účastníme okrskové soutěže a několika dalších v okolí,“ řekl starosta vevčických hasičů Josef Wolfeschuzt. Sbor dříve sám jednu soutěž o pohár obce pořádal.

Léto v písku a na maltě si alespoň zčásti připravili vevčičtí hasiči. Potřebují totiž větší prostory ve zbrojnici, a tak přiložili ruku k dílu například při betonování podlahy v nové místnosti.

Ve stávajících prostorám už bylo hasičům těsno. „Máme tam soutěžní i zásahovou stříkačku, skříňky na převlečení pro chlapy a už je to tam stísněné. Obec nám proto pronajala sousední místnost. Část prací už máme hotovou, teď právě děláme podlahu,“ uvedl starosta vevčického sboru Josef Wolfeschutz.

V nové místnosti budou mít hasiči své zázemí. „Přemístíme tam skříňky, bude tam stůl na posezení,“ popsal starosta. Jednu součást své historie už vevčičtí hasiči ve zbrojnici nemají. „Naši historickou stříkačku máme v hasičském muzeu v Jiřicích,“ řekl starosta Wolfeschutz.

V nové místnosti mohou hasiči například plánovat své akce. „Pořádáme masopust, čarodějnice či dětský den, teď jednáme se zemědělským podnikem, že bychom ještě připravili akci s posezením,“ naznačil starosta

Prudké letní deště přidělaly nedávno práci lidem ve Vevčicích. Na odklízení následků zanechaných přívalovým deštěm se podíleli i hasiči. „Stalo se to už poněkolikáté. V horkém létě jsou pole ztvrdlá, a když přišel prudký déšť, voda natekla do vsi. Uklízeli jsme tři dny, byli tady i hasiči ze Znojma,“ popsal nedávnou práci vevčických dobrovolných hasičů jejich starosta Josef Wolfeschutz.