Od té doby se vybavení místního dobrovolného spolku rozrostlo. V současné době by ale potřebovalo obnovit. „Máme k dispozici auta ze sedmdesátých let. Jako veterány na výstavy jsou ideální, k zásahům jsou už ale zastaralá,“ vysvětlil velitel rakšických hasičů Zdeněk Coufal.

I když peněz není nazbyt, podařilo se jim sehnat dotaci na přestavbu požární zbrojnice. „Město nám dokoupilo dům, který stojí hned vedle zbrojnice. Ten se v současné době bourá a během čtrnácti dnů začneme se stavbou. Vznikne tam nová klubovna, sociální zázemí, kancelář a šatna,“ vypočítal Coufal.

Za stavbu hasiči zaplatí tři miliony korun. „Část jsme dostali od města, zbytek od státu,“ říká velitel.

On sám je u sboru od roku 1979. „Největší zásahy, které si pamatuji, byl požár Dřevotvaru v Moravském Krumlově. Za posledních deset let jsme zasahovali u ohně, který totálně zničil budovu prodejny náhradních dílů v Hostěradicích. Teď naštěstí moc domů na Moravskokrumlovsku nehoří, tak pomáháme spíše při odstraňování stromů a podobně,“ vypočítává velitel.

V poslední době dvakrát pomáhali také při hledání pohřešované osoby. „Tu první se nám podařilo najít zdravou a živou. Ženu, kterou jsme hledali na začátku letošního srpna, pak bohužel našli mrtvou,“ popisuje hasič.

Naopak hledání nových členů veliteli vrásky na čele nedělá. „V současné době máme pětačtyřicet členů. Za poslední čtyři roky se nám tým podařilo hodně omladit. Většina hasičů je teď ve věku mezi dvaceti a pětadvaceti lety. A z toho mám radost,“ pochvaluje si velitel.