V nadcházející sezoně se musí šestapadesátiletý trenér obejít například bez kanadského útočníka Coltona Yellow Horna, forvardů Martina Podešvy a Ondreje Šedivého či bez beka Antonína Bořuty. „Tak to ve sportu chodí. Hráči mají po úspěchu vyšší nároky a některé z nich se nedají splnit. Další kluci zase odešli z výkonnostních důvodů," povídá Režnar.

Defenzivu znojemského týmu posílil po bekovi Daliboru Řezníčkovi ze Zlína i devatenáctiletý Kadeřávek. „Patrik je výborný bruslař a patří mezi technicky vybavené hokejisty," míní sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal na klubovém webu. Kadeřávek si zahrál i v pěti duelech za národní tým do sedmnácti let a za juniorský tým Sparty si v 54 zápasech připsal 37 bodů.

K ofenzivním posilám Petru Kalusovi, Patryku Wronkovi a Michalu Vodnému přišel i druhý talent z Prahy Györi. „Je to šikovný pravák. Hodí se do kombinace a má velmi dobré zakončení," říká Dočekal na adresu dvacetiletého hokejisty, jenž v 45 utkáních zaznamenal 51 bodů a v minulé sezoně nastupoval i ve druhé lize za Tábor.

Oba se už připojili k týmu v přípravě, která odstartovala tento týden. „Trénujeme pětkrát týdně dopoledne a jsme rozdělení na dvě skupiny. Ve čtvrtek zařazujeme basket či florbal. Jinak jde o trénink ryze na kondici," popisuje Režnar, který se svěřenci vyjede na led poprvé 24. července.

O fyzickou připravenost se nyní stará Radek Výtisk, bratr hokejového důrazného obránce Jana Výtiska, jenž z mistrovského Liberce přestoupil po konci sezony do Vítkovic. „Chceme být v sezoně výbušní a dynamičtí. K tomu tak směřuje příprava," hlásí kouč Jihomoravanů.

Pro novou sezonu si k sobě Režnar přizval jako asistenta Jiřího Žůrka, se kterým se zná z extraligové Opavy. „Chtěli jsme ho už loni, ale byl vázaný u juniorky Karlových Varech. Už jsem s ním dvakrát spolupracoval a doporučil jsem ho. Rád se vzdělává a jsme na stejné hokejové vlně," dodává Režnar.

Posily Orlů

Asistent trenéra: 
Jiří Žůrek

Kondiční trenér: 
Radek Výtisk

Posílení kádru:
Obrana – Dalibor Řezníček (PSG Zlín), Patrik Kadeřávek (Sparta Praha)
Útok – Michal Vodný (Olomouc), Patryk Wronka (Podhale Nowy Targ), Petr Kalus (Grenoble), Marek Györi (Sparta Praha)