Slovácký celek i přes debakl zůstává na osmém místě tabulky a dvě kola před koncem základní části živí naději na play-off. Účast ve čtvrtfinále může přinést již sobotní výhra nad Opavou.

"Bohužel jsme dneska nestačili jak fyzicky, tak herně. Víme, jak na Znojmo hrát, ale dneska to bohužel nevyšlo. Dostali jsme zbytečné góly a dopadlo to, jak to dopadlo. Čekají nás ještě dva důležité zápasy, které pořad máme ve svých rukách. Znojmo je těžký soupeř, jsou natrénovaní, mají nabrusleno, ale každopádně pokud s nimi budeme hrát play-off, budeme je chtít co nejvíce potrápit," uvedl hostující trenér Aleš Bachánek.

Proti Znojmu, za které již nastoupili navrátilci z Pardubic Tomáš Svoboda a Jan Hruška, neměli Hodonínští nárok.

Skóre hned v 5. minutě otevřel domácí Šťovíček. Nejproduktivnější hráč domácích se v první třetině trefil ještě jednou, když tečoval Adámkovu ránu od modré čáry.

Orli měli dál navrch, jihomoravského rivala přehrávali. Beránek ještě orazítkoval tyč, ale v 18. minutě už to bylo 3:0. Ranou pod břevno se prosadil Špaček.

Starosta Hodonína Libor Střecha v pondělí přijal na radnici juniorského mistra světa v rychlobruslení Lukáše Steklého.
Gratulace pro mistra světa. Starosta Střecha poblahopřál rychlobruslaři Steklému

V prostřední části tempo opadlo. Ubylo šancí i vzruchu. Hodonín se zlepšil a výsledek premiérovou trefou Bartese zkorigoval. Znojmo ale dál mělo utkání pod kontrolou.

V polovině zápasu zužitkoval Špaček početní výhodu a bylo to zase o tři branky. Orli znovu sešlápli plyn a závěr třetiny už patřil zcela jim. Dominanci potvrdil pátým gólem Sedláček.

Baník jen složitě čelil nájezdům protivníka. Na 6:1 zvyšoval Svoboda. Vzápětí se siréna v Nevoga aréně rozezněla posedmé. Neobsazený Beránek zblízka napálil kotouč do sítě.

Orli si závěr zápasu vychutnávali. Fanoušky potěšili pohlednými kombinacemi, k tomu ještě přidali osmou trefu. Triumf favorita završil Sklenář.

"Jsme strašně moc rádi za to, jak ten zápas dopadl. Gratulace klukům do kabiny a dík fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Všichni kluci dneska odvedli super práci, ale máme toho ještě hodně před sebou. Jsme rádi, že je tým už téměř kompletní a začíná se sehrává dohromady, protože nás čeká to nejlepší. Pomalu se díváme na soupeře, ale pořád nás především zajímá naše hra a naše chyby," uvedl asistent trenéra Znojma Tomáš Jakeš.

Hodonínští hokejisté musí na středeční příděl rychle zapomenout. V sobotu je čeká klíčová domácí bitva s Opavou. Ve hře je záchrana sezony i postup do play.ff.

2. hokejová liga, 42. kolo -
Aptec Orli Znojmo - SHKM Baník Hodonín 8:1 (3:0, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Šťovíček (Kloz), 12. Šťovíček (Adámek, Tejnor), 18. Špaček (Adámek), 34. Špaček (Hruška, Stránský), 39. Stránský (Pigl), 44. T. Svoboda, 46. Beránek (Nižnikov, Čermák), 56. Sklenář – 25. Bartes (Romančík, Matějka). Rozhodčí: Maťašovský - Maloušek, Hübl. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Střely: 41:19. Diváci: 1230. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1.
Znojmo: Žajdlík (Groh) - Tejnor, Mareš, Sedláček, Stránský, Jenáček, Kloz, Zukal, Remta - Sklenář, Hruška, Kotrba, Svoboda T., Čermák, Beránek, Nižnikov, Špaček, Adámek, Šťovíček, Pigl. Trenér: Jiří Beroun.
Hodonín: Šurý (Zollpriester) - Polesný, Foltýn, Škápik, Miklík, Kučera, Rauš, Němec - Krejčiřík, Peš, Yarovinsky - Štědrý, Dufek, Krejčí - Sajdl, Matějka, Romančík - Bartes, Bořuta. Trenér: Aleš Bachánek.