První třetina nabídla hodně nezáživný hokej. Hosté hráli hodně profesorsky a trápící se Medvědi, kteří se dostali do několika šancí, naproti tomu nedokázali trefit branku. Na ledě začalo být trochu více rušno až od dvanácté minuty. Nejprve se dostal znojemský Svoboda do sóla, Cikánek ho ale vychytal. Na druhé straně pak Kopecký trefil ve vyložené šanci jen hruď Horčičky.

V závěru první třetiny měli hosté k dispozici pětaosmdesát vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Naložili s ní ale doslova tragicky. Na Cikánka neletěla ani jedna nebezpečná střela.

Ve druhé třetině pak pokračovala hokejová nuda, ze které vybočila snad jen šance Vyletelky, kterou neuvěřitelně vyrazil Cikánek. V jednatřicáté minutě se již diváci gólu dočkali. Domácí špatně střídali a hosté sehráli přečíslení dva na jednoho naprosto ukázkově. Havlík střelou z první vymetl pavučiny z levého rohu Cikánkovy branky.

„V první třetině jsme měli nějaké šance, ale nedali jsme je. Za to přišlo ve druhé části potrestání,“ hlásil berounský kouč Richard Žemlička.

V úvodu třetí části se dočkali i domácí. Ve dvaačtyřicáté minutě ujeli Šinágl s Besserem do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný protlačil zblízka puk za Horčičkova záda. Poté Medvědi doplatili na svou nedisciplinovanost.

Během třiceti vteřin putovali na trestnou lavici tři domácí hráči. Jenže Znojmo působilo, jako by snad ani nechtělo dát gól. Beroun se bez větších problémů ve třech ubránil. Jenže v době, kdy končila klasická přesilovka Znojma, se střela Hradeckého odrazila od Berouna a puk obloučkem přeletěl bezmocného Cikánka – 1:2.

Domácí poté vrhli všechny síly do útoku. Střela Fiedlera sice ještě skončila na tyči, v sedmapadesáté minutě ale bylo vyrovnáno. V přesilovce si domácí vytvořili drtivý tlak, hosté se jen otáčeli za pukem a po sérii střel překonal sedícího Horčičku Diviš.

Ve zbylých minutách již oba celky nechtěly především udělat chybu a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm byla k vidění jen jedna velká šance. V posledních vteřinách ovšem Štach sólo neproměnil. A tak musely rozhodnout nájezdy. V nich se prosadil jen domácí Diviš, který v páté sérii zajistil Medvědům druhý bod.

„Asi jsme si vítězství promarnili v přesilovkách. Měli jsme k dispozici přesilovku pět na tři a čtyři na tři. Obě jsme sehráli velice špatně. Domácí nás v poslední třetině přehráli a dokázali zápas srovnat,“ zhodnotil zápas asistent znojemského trenéra Milan Kastner.

Beroun – Znojmo 3:2 sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0).

Branky: 43. Besser (Šinágl), 57. Diviš (Tůma), rozh. nájezd Diviš - 31. Havlík (Meidl, Štrach), 52. Beroun (Hradecký). Rozhodčí: Tombík – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 8:8 navíc Meidl (ZN) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 300.

HC Berounští Medvědi: Cikánek - Nedvěd, Cunik, Vojta, Braniš, Růžička, Višňák, Diviš, Kopecký, Vlček, Fiedler, Švagrovský, Novotný, Besser, Šinágl, Pavel, Luňák, Karpov, Tůma
Orli Znojmo: Horčička - Hořava, Morava, David, Protivný, Kolafa, Štrach, Lattner, Plášek, Barus, Svoboda, Beroun, Hradecký, Sedlák, Staněk, Meidl, Havlík, Říha, Haman, Vyletelka, Štach

Výsledky posledního kola
Chrudim - Kadaň 3:2, Havlíčkův Brod - Tábor 4:1, Olomouc - Chomutov 2:4, Ústí - Hradec Králové 2:3sn, Jihlava - Šumperk 4:2, Benátky nad Jiz. - Vrchlabí 4:1.