„Je to fantastické. Tohle je důkaz toho, že když člověk chce a má cíl, může se dostat hodně vysoko,“ v euforii hlásil trenér znojemských juniorů Martin Stloukal.

Znojemské mužstvo, naladěno předchozí čistou osmi gólovou výhrou, se s vervou vrhlo na svého finálového soka i v rozhodujícím duelu. Hned v první dvacetiminutovce padly do branky Karlových Varů tři góly. Orli našli svoji zlatou stezku a neztratili směr.

„Byl to možná klíčový moment celého utkání. Dostali jsme moc brzy hodně branek, a to se proti tak zkušenému soupeři těžko dotahuje. Vždyť jedenáct hráčů Orlů nastupovalo v první hokejové lize za muže,“ doplnil kouč Karlových Varů Karel Mlejnek.

Utkání provázela bouřlivá atmosféra v hledišti a v průběhu druhé třetiny i na ledě. Dravé mládí jiskřilo emocemi, a tak byly k vidění kromě gólů i šarvátky, pěstní souboje a tresty do konce utkání. Znojmo ve druhé periodě opět třikrát skórovalo a Karlovy Vary přidaly jeden úspěšný zásah.

V poslední třetině nepřipustili znojemští hokejisté jakékoli zdramatizování hry, vedení si bezpečně pohlídali a došli ke kýženému zlatu. V posledních deseti minutách obíhala znojemským stadionem mexická vlna a fanoušci skandovali: “Mistři, mistři!“

„Obrovská úleva. Hlavou mi proletěla snad celá sezona. Jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce,“ zakončil Stloukal.

Zatímco na znojemské straně to zářilo úsměvy, střídačka Karlových Varů se změnila v slzavé údolí. „Musím soupeři pogratulovat k zisku mistrovského titulu, protože si to jednoznačně zasloužil. My jsme měli sérii dobře rozehranou, ale nepovedlo se nám udělat tu rozhodující tečku,“ vzkázal Znojmu kouč Energie Mlejnek.

Dominik Piskoř: Bylo rozhodnuto, jinak bych do bitky nešel

Znojmo /ROZHOVOR/- Dominik Piskoř byl smutným hrdinou šťastného večera. Ve druhé třetině se zapletl do rvačky, kterou vyvolali hráči Karlových Varů a verdikt sudích byl jasný. Trest do konce utkání. A když si jeho spoluhráči užívali poslední minuty na mistrovském ledě, on celou situaci sledoval z ústraní. O to blaženější výraz měl na tváři, když si potěžkal mistrovský pohár.

Jak vůbec vznikla mela na ledě, kvůli které jste musel pykat?

Hned po buly se na mého spoluhráče vrhli tři karlovarští hokejisté. Tak jsem ho v tom nenechal a šel mu pomoct. Nakonec z toho vznikl souboj jeden na jednoho a dál už to znáte.

Nelitujete toho zpětně?
Takhle se na to nedívám. Bylo to za stavu 5:1 a to jsem věděl, že kluci dotáhnou utkání do vítězného konce. Jinak bych se do toho ani nepouštěl.

Co si vůbec myslíte o chování některých hráčů Karlových Varů?
Pral jsem se s hráčem, který byl na ledě sotva minutu. Šel tam jen za tím, aby někoho zranil. Nejlépe nějakého klíčového hráče. Holt jsou i tací, kteří hrají hokej jen proto, aby ho kazili. Na tohle jsme dnes a denně připravovaní. Možná i proto chodíme tak často do posilovny.

V Karlových Varech jste celkem vysoko prohráli, doma dva zápasy jednoznačně vyhráli. Jak hodnotíte sérii?
Rozhodlo domácí prostředí. U nich nás neskutečně řezali rozhodčí. Když už jsme měli navrch, sundali nás sudí. Věděli jsme, že kvalita je na naší straně, což se doma jednoznačně ukázalo. Za dva zápasy jsme dokázali soupeři nasázet patnáct gólů a jen dvakrát inkasovat. To o něčem svědčí.