David Bartoš nosil céčko na dresu pouze sezonu, teď čekají kapitánské povinnosti pětadvacetiletého útočníka Radima Matuše. „Za změnou kapitána nestojí výkonnostní, ale osobní důvody Davida, které musí řešit a které nikomu nepřeji. Teď se může víc soustředit, na co potřebuje. Radim má velké slovo v kabině. Byl logická volba,“ vysvětlil změnu trenér a sportovní manažer klubu Miroslav Fryčer. Matuše čeká na jihu Moravy třetí sezona, v minulé zaznamenal 29 bodů v 57 zápasech.

Orli také navyšují rozpočet a hodlají prožít ročník bez výrazných výkyvů, které je potkaly v minulé sezoně. „Toužíme se posunout zase o krůček výš a postoupit do play-off přímo, chceme se vyhnout kvalifikační nadstavbě,“ prohlásil Fryčer.

Orli v nové sezoně
- Memoriál Zbyňka Kusého: Vladivostok - Znojmo 4:1, Košice - Znojmo 4:5, Hradec Králové - Znojmo 5:3.
- Další přípravné duely:Znojmo - Vítkovice 3:7, Znojmo - Budapešť 5:1, Znojmo - Drážďany 4:1.
- První 3 zápasy v EBEL: 15.9. (17.30) Znojmo - Graz, 20.9. (19.15) Innsbruck - Znojmo, 22.9. (17.30) Znojmo - Villach.

V kabině Orlů se zabydlují nové tváře. Z šestice loňských zámořských posil zůstal pouze produktivní kanadský forvard Anthony Luciani, nově si naopak za Orly zahrají čtyři zámořští hráči. Mezi nimi třeba americký útočník Philip McRae se zkušenostmi z NHL nebo last minute akvizice, někdejší vítěz prestižního mládežnického Memorial Cupu Aaron Berisha. „Chvíli ještě potrvá, než si zvykne, protože jde o jeho první evropské angažmá, ale může jít o trefu do černého. Už jsme s žádným dalším cizincem nepočítali, ovšem Aaron nás zaujal,“ zmínil prezident klubu Pavel Ohera.

Do známého místa se vrátili bývalí hráči Znojma Aleš Sova, Antonín Bořuta nebo Petr Beránek. „Brali jsme spíš kluky, kteří chtějí pracovat pro mužstvo a zapadnou do kabiny. Na jedné straně jsme angažovali zkušenější hráče, ale taky mladé, kteří se chtějí rozvíjet,“ ozřejmil Fryčer.

Nadcházející ročník EBEL si zahraje jedenáct týmů, o jeden méně než v minulé sezoně. Už v únoru se kvůli finančním problémům poroučel Medveščak Záhřeb.

Nejistá byla dlouho také účast Znojma v mezinárodní lize. Orli si dlouhodobě stěžovali na nerovný přístup vedení soutěže, které výrazně stranilo rakouským klubům. „Spoustu lidí mi říkalo, že se mám s EBEL soudit. Osm týmů o soutěži rozhoduje a zbytek tahá za kratší konec. Ale přístup se přece jen trochu mění . Dokonce se ve Znojmě po pěti letech objevil generální manažer soutěže,“ dodal Ohera.