Tu značně ovlivňuje sílící epidemie koronaviru v severní Itálii. Kvůli ní nemohli hokejisté Znojma odcestovat na třetí zápas do Bolzana, poněvadž by poté podle nařízení vlády museli do povinné dvoutýdenní karantény a tak se oba kluby rozhodly pro výměnu pořadatelství. Třetí duel série se v neděli odehrál ve Znojmě. Jihomoravané v něm padli 3:4 a celkově v sérii hrané na čtyři výhry prohrávají 0:3.

Čtvrtý zápas má na základě výměny pořadatelství zorganizovat Bolzano. Měl se uskutečnit v úterý, ovšem kluby se dohodly na přesunu. „Možná se odehraje ve středu, čtvrtek nebo pátek. V úterý se uskuteční ligová konference, kde se patrně rozhodne o postupu v celé rakouské soutěži. Do Itálie cestovat nemůžeme, takže pokud se čtvrtý zápas uskuteční, tak na neutrálním místě,“ popsal generální manažer klubu Petr Veselý.

V Rakousku rovněž stoupá počet infikovaných nákazou koronavirem a tak je ve hře také možnost, že v úterý tamější vláda po setkání ministra kultury a sportu se zástupci rakouských soutěží rozhodne o zákazu pořádání akcí nad tisíc diváků v zemi, což se případně dotkne i duelu Orlů. „Moc na to nemyslím. Kde se řekne, tam se bude hrát. Jdeme zápas od zápasu a snažíme se vždy odevzdat sto procent,“ vyjádřil se ke složité situaci znojemský obránce Ondřej Mikliš.

Série je pro jihomoravský celek nebývale náročná i po organizační stránce. „Bylo dost namáhavé uspořádat na rychlo třetí zápas u nás. Zvládli jsme to za pomoci všech lidí, kteří mohli,“ ozřejmil Veselý.

V klubu také sčítají ztráty kvůli nízkým diváckým návštěvám. Na páteční čtvrtfinálovou bitvu si našly cesty pouze necelé dva tisíce diváků, nedělní partii přihlížela jasně nejmenší návštěva sezony 1481 lidí. „Nízká návštěva je důsledkem strachu lidí z koronaviru. I naši obchodní partneři hlásí, že jejich tržby jsou o desítky procent nižší. Navíc návštěvy zápasů našim fanouškům některé firmy nedoporučují,“ uvedl Veselý.

Podle italských médií navrhovalo Bolzano sehrát čtvrtý duel ve Znojmě, což jihomoravský klub odmítl. „Buď se tedy zápas odehraje u nás, nebo jdeme do semifinále bez boje,“ řekl pro deník Dolomiten šéf italského klubu Dieter Knoll.

V úterý se uvidí, zda Znojmo ještě v tomto ročníku dostane příležitost s negativně se vyvíjející sérií něco udělat, nebo mu začne dovolená.