Aktuální ročník patří mezi jeho bodově nejvydařenější. V šestatřiceti zápasech nasbíral znojemský zadák třicet bodů, když šest gólů vstřelil a na čtyřiadvacet přihrál. „V této sezoně dostávám strašně moc prostoru, za což jsem vděčný. Bylo to dané i tím, že jsme měli zraněné obránce a hráli třeba na čtyři nebo pět beků,“ zmiňuje Lattner.

Velké vytížení ovšem má podle něj i svou odvrácenou stranu. „Docházely mi pak síly, což se odráželo i na výkonech na ledě,“ přiznává obránce, jemuž je blízká také ofenziva.

POSILA Z CHORVATSKA. Záložník Ed Kevin Kokorovič (v bílomodrém) si smlouvu ve Znojmě vysloužil především díky přesným pasům a dovednostem
Znojmo už hráčům nedluží a nabírá hráče. Druholigový klub však čeká na dotaci

V době velké profesionalizace hokeje je úkaz, občas totiž zastane také pozici útočníka. V tomto ročníku nastoupil jako forvard jednou. „V obraně mi to vyhovuje, ale nemám problém ani s útočením. Ještě když jsem s hokejem začínal, naskakoval jsem tam, kde zrovna bylo třeba, což mi zůstalo,“ sděluje univerzál ze Znojma.

Jan Lattner
Narozen: 17. 12. 1989
Post: obránce/levé křídlo
Sezona 2018/2019: 36 zápasů: 30 bodů (6+24)
Celkové statistiky v EBEL: 360 zápasů: 218 bodů (94+124)


Orly už čeká v základní části jen šest zápasů, v nichž se rozhodne, zda budou hrát nadstavbu vítězů, nebo poražených. Na šestou pozici aktuálně ztrácejí šest bodů. „Jednoznačně je náš cíl postoupit do šestky. Čekají nás teď zápasy v Dornbirnu a Innsbrucku, kde chceme uspět,“ připomíná Lattner dva víkendové duely, na které se Orli chystají.

Ve venkovních zápasech se v této sezoně Znojmo cítí komfortněji než doma.

Ačkoliv na kluzištích soupeřů Orli odehráli o dva zápasy méně než na domácím stadionu, vytěžili z nich o sedm bodů více. „Jsme hodně svázaní tím, že chceme tvořit. Pak uděláme jednu chybu a nakupí se další. Pořád si říkáme, že musíme hrát v obranném pásmu jednoduše, ale přijde zápas a je vše jinak. Venku jsme zatažení a vyčkáváme na brejky,“ zamýšlí se Lattner.

Ve Znojmě zažil leccos, ale extraliga mu unikla. Poprvé si za A tým Orlů zahrál první sezonu po přesunu jihomoravského celku z extraligy do druhé nejvyšší soutěže.

Nejlépe zná mezinárodní EBEL, kde podobně jako Orli nastupuje už osmou sezonu. „Ve Znojmě dlouhodobě dostávám prostor, hraji přesilovky i oslabení. Po této stránce jsem spokojený. Zatím jsem si nechtěl budovat pozici někde jinde. Mám klub rád,“ říká Lattner.
Spojení s mateřským klubem ale může jednoho dne skončit. „Uvidím, co se stane v budoucnosti,“ uzavírá znojemská stálice.

 Před startem zimní Tipsport ligy se nejmenší šance ve skupině C dávaly Táborsku. Jenže úvodní dva duely na hřišti v brněnské Líšni zvládl předposlední celek druhé fotbalové ligy nadmíru dobře. Po Zbrojovce porazil také Znojmo (v bílém) shodně 4:1.
Nasadili vicemistra světa Mičolu i balkánské posily. Přesto s Táborskem prohráli