Úvodní třetina byla z obou stran hodně opatrná a důraz byl kladen na bezchybnou hru zezadu. První vzruch přinesla přesilovka Znojma, při které hosté sevřeli na dvě minuty soupeře v jeho třetině a především dvě Eratovy velké šance volaly po gólu.

V početní výhodě si zahráli i Jihočeši, ale gólmana Trvaje vůbec neohrozili. Skóre se poprvé měnilo až v 17. minutě. Gulaš vystihl Tesaříkovu přihrávku, unikl stíhajícímu Bičánkovi a ukázkovým blafákem překonal znojemského gólmana.

Do druhého dějství vstoupili domácí podstatně aktivněji, ale svou převahu nedokázali vyjádřit gólově. Trvaj musel řešit dobré šance Veselého a Vydareného. V polovině střetnutí hráli domácí víc než minutu a půl trvající přesilovku pět na tři. Znojmo náporu odolalo.

A tak přišel trest. Ve 35. minutě využili hosté přesilovou hru. Střelou z první procedil Tesařík puk mezi betony do té doby bezchybného Kováře.
Jihočeši potřebují bodovat a ve třetí třetině byli opět jednoznačně aktivnější. Trvaj ještě ustál vydařenou individuální akci Tomana, ale ve 47. minutě už inkasoval.

Duda vtipnou zadovkou uvolnil Hudce, jenž nevídanou dělovkou z voleje nedal brankáři Znojma sebemenší naději. „V plné jízdě jsem do toho praštil a spadlo to tam,“ popsal svůj výstavní gól Hudec.

V závěru hosté odvolali gólmana a před Kovářem v poslední minutě doslova hořel led. Mladičký gólman ale nakonec vše zvládl. „Nehráli jsme špatně do obrany, ale dopředu jsme si moc vyložených šancí nevytvořili. Ale to soupeř také ne,“ uvedl trenér Znojma Radim Rulík.