Jako by jim trenéři po základní části zamknuli náčiní do skladu a dali jim ho až těsně před nedělním duelem. Přesně tomu by totiž odpovídal galakoncert chomutovských hokejistů v úvodním čtvrtfinálovém klání play-off první hokejové ligy proti Orlům.

Dravci ze Znojma se totiž nestačili ani rozkoukat a už prohrávali. V páté minutě utkání inkasovali dva přesné zásahy a když do patnácté minuty skórovali ještě Kraft s Polanským, byli Jihomoravnané zralí na ručník.

Právě trefa Tomáše Polanského vyhnala z branky znojemskou jedničku Luboše Horčičku. Malou náplastí tak bylo snížení z hole Petra Hořavy dvě minuty před první sirénou.

„Měli jsme menší obavy z toho, co s námi udělá čtrnáctidenní přestávka. Když ale tým vede po první třetině 4:1, tak ho to uklidní,“ hlásil po první části chomutovský kouč Vladimír Petrovka.

Kdo čekal, že se ve druhé třetině znojemští hokejisté probudí, nedočkal se. Lačný Chomutov s přehledem kontroloval hru a odměnou mu za to byly další čtyři branky v orlí kleci. Navíc znojemští hokejisté stejně jako v první části doplatili na svou nedisciplinovanost. Milan Kraft totiž ve dvaatřicáté minutě zpečetil přesilovkový hattrick domácích.

I závěrečné dějství se neslo podle zaběhnutého scénáře. Orli se nezmohli na jakýkoli odpor a Chomutov si směle dokráčel pro první, ke smůle znojemských fanoušků drtivé vítězství. Dalšími dvěma brankami totiž pečetil stav nedělního duelu na 10:1

„Je to play-off. My jsme získali první vítězství a ve druhém zápase můžeme být všechno jinak,“ byl si vědom úskalí vyřazovacích bojů první muž chomutovské lavičky.

Orli tak mají před pondělním duelem o čem přemýšlet. Z deseti branek hned čtyři dostali v oslabení a svou hrou, která až příliš často narážela na legislativu hokejových pravidel ulehčili Chomutovu cestu za prvním vítězstvím.

„Hráčům jsme vytýkali spoustu věcí, ale zkrátka jsme propadli na celé čáře. Musíme si pročistit hlavy a na všechno zapomenout. Už v pondělí nás čeká další zápas,“ bylo znát z projevu asistenta trenéra Orlů Milana Kastnera velké zklamání.

Druhé utkání čtvrtfinálové série mezi Chomutovem a Znojem se odehraje v pondělí. Úvodní buly je na programu třicet minut po sedmnácté hodině.