Do nižší nadstavbové části tak půjde Znojmo se čtyřmi bonusovými body, lépe je na tom pouze Linec zvýhodněný šesti body za konečnou sedmou příčku. „V tom, co nás v sezoně provází od prvopočátku, se nám finiš aspoň trošku povedl. Jsme za čtyři extra body rádi, ale je to první krok,“ podotkl znojemský kouč Miroslav Fryčer.

S pouhými pěti soupeři, protože chorvatský Záhřeb do nadstavby nenastoupí, se jeho svěřenci poperou o dvě postupová místa do čtvrtfinále play-off. Dvakrát doma i venku se Orli střetnou s rakouskými týmy Lincem, Dornbirnem, Innsbruckem a Villachem. „Opravdu každý může porazit každého, všichni soupeři půjdou na krev. Není moc času, jen osm zápasů, každý bod hraje svoji roli, každá chyba v zápase. Začíná nová soutěž,“ připomněl trenér.

Rozlosování nadstavby Orlů v EBEL
N1, úterý 12. února, 18.30:
Znojmo – EC Villach
N2, pátek 15. února, 19.15:
TWK Innsbruck – Znojmo
N3, neděle 17. února, 17.30:
Znojmo – Dornbirn
N5, neděle 24. února 17.30:
Znojmo – Black Wings Linec
N6, pátek 1. března, 19.15:
Black Wings Linec – Znojmo
N8, úterý 5. března, 19.15:
Dornbirn – Znojmo
N9, pátek 8. března, 19.15:
EC Villach – Znojmo
N10, neděle 10. března, 17.30:
Znojmo – TWK Innsbruck

Orli zakončili základní část na jedničku, v pátek utnuli sérii šesti domácích proher, když zdolali čtvrtý celek soutěže Salcburk 5:2. „Ta série mi zvedá žaludek. Domácí prostředí bude hrát v této části důležitou roli, ale když budeme hrát s takovým nasazením a důsledností jako poslední zápas, můžeme to zlomit. Doufám, že se odrazíme k něčemu lepšímu,“ vyhlížel Fryčer.

V neděli si pak Orli dovezli pohodlnou výhru 11:2 ze Záhřebu, v jehož dresu nastoupili převážně chorvatští mladíci. Nadstavbu začnou příští úterý doma proti Villachu. „Teď už to bude jako play-off. Je jedno, s kým budeme hrát, musíme prostě předvádět, co jsme hráli proti Salcburku. Pokud chceme postoupit, musíme porazit všechny, kteří nám stojí v cestě,“ nabádal Hlava.

Do středy mají znojemští hokejisté volno, pak se zaměří na ladění detailů. „Kluci potřebuji trošku vydechnout, nabrat síly a odreagovat se od hokeje. Dopilujeme pak obranné pásmo, taktické věci, přesilovky, které nám celoročně nejdou,“ řekl Fryčer.

Ve čtyřiačtyřiceti zápasech základní části obdrželi Jihomoravané 164 branek, o jednu víc dostal Innsbruck a hůř už je na tom jen poslední Záhřeb s 260. „V obranném pásmu občas máme bordel, to ještě potrénujeme v pauze. Zapracujeme na přesilovkách a oslabeních, to bude alfa omega této části sezony,“ upozornil Hlava, s jednatřiceti body šestý nejproduktivnější hráč mužstva.

Zatímco v úspěšnosti oslabení patří Znojmu se 73,9 procenty desátá pozice, ve využití přesilovek s pouhými 14,4 procenta je jasně nejhorší. „Přijde mi, že jsme z přesilovek nervózní, když nám od začátku sezony nejdou. Jsme pod tlakem, abychom nezkazili, bojíme se něco udělat. Na tréninku nám to nějakým způsobem vychází, jenže přijde zápas a nejsme schopní se dostat ani do třetiny,“ kroutil hlavou znojemský forvard.

Ze 160 početních výhod vstřelili Orli jen třiadvacet branek. „Sestava se protočila, trenér přesilovku skládá zrovna tak, komu se jak daří. Musíme hru zjednodušit, začít od maličkostí a všechny puky střílet na bránu, než si nahrávat bůhvíjak dlouho,“ nabádal čtyřiadvacetiletý Hlava.