Máte za sebou první čtyři zápasy po zranění. Týmu se úplně nedaří podle plánů. Jak je těžké se dostat do osobní formy, když není ideální ani ta týmová?
Tak těžké, já se snažím klukům pomoci, kluci se zase snaží pomáhat mně. Bohužel teď nemáme štěstí na naší straně, ale jdeme zápas od zápasu a snažíme se všechno obrátit opět v náš prospěch.

Poslední zápasy končí těsnými výsledky, často ale nakonec odcházíte poraženi. Čím to je? Je to jen tou efektivitou v zakončení?
Já si myslím, že je to tím štěstím, protože nám to tam nepadá tolik, jak bychom si všichni představovali. Asi je potřeba ještě větší zarputilost směrem do brány nebo více držet puk. Těžko se to nějak posuzuje, jelikož na tréninku na tom stále pracujeme a vychází to. V zápase to ale najednou nejde.

Ilustrační foto.
Orli vstali z mrtvých, otočili zápas Innsbruckem a po sedmi porážkách zvítěziliJe to už poznat na náladě v kabině nebo v sebedůvěře týmu, že se nedaří? Špatná série trvala sedm zápasů…
Jsme mladý mančaft a snažíme se jít zápas od zápasu. Každý z nás jde v každém zápase na sto procent. Stejně tak to je i po prohraném zápase s Klagenfurtem. Skončí den a už se budeme soustředit na dalšího soupeře.

Jaké to je na ledě po dlouhé absenci zaviněné zraněním? Cítíte už nějak více únavu, nebo jste fyzický výpadek dohnal?
Tak nyní je poměrně dost zápasů v krátkém čase, takže nějakou únavu už určitě na sobě pociťuji, ale snažím se tomu nepoddávat a připravit se na každý zápas, jak nejlépe to umím.

Nyní máte téměř čtrnáctidenní reprezentační přestávku. Může to týmu pomoci, nebo je lepší hrát další zápasy a snažit se to otočit?
Určitě tvrdě potrénujeme, možná dostaneme i nějaký volný čas, to uvidíme podle nastoleného plánu. Každopádně to celému týmu podle mého jedině prospěje.

I přes zápasové manko si nemůžete stěžovat na vytížení. Nastupujete v první obraně, dokonce vás trenéři nasazují i do přesilovek. Takže tohle vám asi vyhovuje, ne?
Od trenéra cítím určitou důvěru a je také pozitivní, že nastupuji s Kubou Stehlíkem, s nímž jsem nastupoval v minulosti i v Chomutově. Tohle mi vyhovuje, známe se a cítíme sehranost. Takže prostoru mám opravdu dost, až jsem z toho někdy překvapený. Po této stránce jsem spokojený.

Máte za sebou duely s Grazem, Záhřebem, Klagenfurtem a Innsbruckem. Jak vám zatím mezinárodní EBEL sedí oproti českým soutěžím?
V EBEL se hraje hodně létavý hokej nahoru dolů. Není to tolik svázané nějakou určenou taktikou. Já jsem dobrý bruslař, takže v tomhle mi liga docela sedí. Určitě více než taktická česká soutěž. Je to klasický rychlý hokej, který se fanouškům musí líbit.

V soutěži je mnoho cizinců. Jak jste na tom s jazykem, dokážete se se soupeři dorozumět, nebo v tomhle jste opatrný?
Tak zatím moc nerozumím, takže se jim spíš zasměji do očí a to je asi ještě více naštve.

Například v Záhřebu se chvílemi jiskřilo, sám jste se zapojil do jedné menší šarvátky. Tato stránka hokeje je vám blízká?
Nemyslím si, že by mě bavilo hrát tvrdě. Když je zápas vyhecovaný, fanoušci ženou nás nebo soupeře, tak je to fajn a každému se hraje lépe.

Dlouho jste chyběl, nyní pár zápasů a opět čtrnáct dní přestávka. Bylo by pro vás lepší raději hrát, nebo v klidu potrénujete?
Hráli jsme každý druhý den, takže po této stránce jsem byl spokojený, aspoň byl čas vyzkoušet si, jak to půjde. Samozřejmě do loňské formy mám ještě stále kus práce. Zápas od zápasu to bude jen lepší.

Zápasy v EBEL se hrají později než v Česku, co říkáte na tohle?
Jsme profesionálové, takže jestli hrajeme od tří, od pěti, nebo od osmi hodin, vždycky musíme být stoprocentně připraveni. Nehraje to velkou roli.

Dominik Tejnor
Datum narození: 28. 1. 1994
Hráčský post: obránce
Číslo dresu: 85 

Minulé kluby: Kladno, Chomutov, Kadaň 

Reprezentace:
- do 16 let (3 zápasy/0 bodů)
- do 19 let (10 zápasů/1 bod)- do 20 let (3 zápasy/0 bodů) 

Třiadvacetiletý bek se v posledních dvou sezonách pohyboval na hraně extraligového kádru Pirátů Chomutov a působil převážně v prvoligové Kadani. Juniorský mistr republiky ze sezony 2013/14 se může pochlubit mimo jiné dobrými fyzickými parametry, které jsou v EBEL potřeba.