Na hřišti se zatím jeví dobře. „Získali jsme typově takové hráče, které jsme chtěli. S tím, co obránci předvedli, jsem spokojený. Patrick McEachen byl sice týden mimo hru, ale dostává se do toho. Splňuje naše požadavky na přesilovky,“ řekl znojemský kouč Miroslav Fryčer.

Ze zámoří je také nejstarší hráč v kádru, devětadvacetiletý Stretch. „Ještě se mi v kariéře nestalo, abych byl nejstarší. Očekává se ode mě přínos při přesilovkách i oslabeních. Hodlám trochu vést mladší kluky a jít jim příkladem,“ přiblížil americký centr pro klubový web.

Stretch za Znojmo odehrál obě utkání. Kromě zápasu s Kometou, kde se blýskl gólem ze hry i z nájezdu, nechyběl ani u výhry 3:2 nad Karlovými Vary. „Na první zápasy to byli kvalitní soupeři. Je vždycky fajn hrát proti silnějším týmům, dobře vás to prověří. Makali jsme tvrdě. Je tam spousta věcí, které můžeme zlepšit, hlavně v obranném pásmu, ale to přijde časem,“ zhodnotil Stretch.

Posily si pochvaluje i stratég Orlů. „Každý cizinec by měl být lepší než domácí hráč a tito útočníci jsou před těmi našimi. Po herní stránce jsem spokojen, panuje tu lepší atmosféra. Kluci jsou komunikativní a zapojují se, jen šancí měli spoustu a nepadalo jim to tam, jak by mělo,“ sdělil Fryčer.

Nejlepším hráčem Orlů se v prvním utkání stal nejmenší hokejista v týmu, Kanaďan Anthony Luciani. „Máme za sebou utkání proti jednomu z nejlepších klubů české extraligy. Byl to můj první zápas a jsem spokojený. Myslím, že jako tým jsme hráli dobře. Potřebujeme si ještě zažít pár věcí, ale hráli jsme naplno, což je důležité,“ uvedl forvard na klubových stránkách.

Další příležitost ukázat své kvality dostanou Orli již v úterý v pět hodin v Hradci Králové, kde v přípravném zápase vyzvou tamní Mountfield.

JAROSLAV GALBA