Za dva měsíce nasbíral bývalý mládežnický kanadský reprezentant v sedmnácti zápasech osmnáct bodů za devět branek a stejný počet asistencí. Další nepřidá. Kvůli chronickým problémům s třísly odletěl za oceán, kde se podrobí operaci a angažmá na jihu Moravy pro něj skočilo. „Jde o citelnou ztrátu, byl dost přínosný. Šokovalo nás to, ale oceňuji, že se zachoval fér. Než aby čekal a trápil se, poprosil o rozvázání smlouvy,“ uvedl trenér znojemských Orlů Miroslav Fryčer.

Jihomoravský celek se tak musí smířit s další absencí, zranění ostatně provází Orly po většinu ročníku. „Pořád se to s námi táhne. Díváme se po náhradě, ale zatím na trhu nikoho nevidíme,“ přiznal znojemský lodivod.

Ryan Kujawinski

První zápas za Znojmo: 18.11.2018 Znojmo – Linec 3:1 (2+1)
Poslední zápas za Znojmo: 11.1. 2019 Villach – Znojmo 4:6 (1+1)
Počet zápasů za Znojmo: 17
Počet bodů: 18 (9+9)
Tabulka +/-: +3

Na sebelítost není čas. Znojmu začíná stěžejní část sezony. Do konce základní části chybí šest zápasů. Pokud se aktuálně devátým Orlům podaří smazat šestibodovou ztrátu na šestou pozici, zajistí si play-off a v následné nadstavbě zabojují jen o co nejvýhodnější pozici. Pokud skončí mimo elitní šestku, čeká je nevyzpytatelná kvalifikační nadstavba o dvě vstupenky do play-off. „Prioritou samozřejmě zůstává postup a je v podstatě jedno z jaké pozice. Ale chceme do šestky, protože je to klidnější,“ podotkl Fryčer.

Teď Orly čeká náročný víkendový trip na kluzištích tabulkových sousedů. V sobotu od čtvrt na osm večer hrají na ledě Dornbirnu, který je o tři body před Znojmem. Den nato Fryčerovi svěřenci nastoupí od půl šesté odpoledne v Innsbrucku, který na Orly ztrácí bod.

Duely proti výkonnostně podobným týmům jsou pro Jihomoravany paradoxně náročnější než proti celkům z čela soutěže. „Celou sezonu je to pro mě hlavolam,“ divil se Fryčer.

Aby zvláštností nebylo málo, jeho svěřenci staví na hlavu tvrzení o výhodě domácího prostředí. Posledních pět duelů Orli prohráli, naproti tomu čtyři z pěti venkovních zvítězili. „Trápí nás výkyvy. Možná potřebujeme víc zkušených hráčů, ale na play-off máme,“ řekl služebně nejstarší znojemský hokejista, obránce Jan Lattner.