Kde hledat příčiny nevydařených zápasů?
V Maďarsku jsme soupeře přestříleli, bohužel jsme dali jen jednu branku. Doma proti Klagenfurtu jsme také skórovali jen jednou. To je málo. Poslední duel v Salcburku jsme zase ztratili za tři minuty. Je to škoda.

Jak se vrátit na vítěznou vlnu?

Nemyslím si, že na nás padla nějaká herní krize. Spíš jsme teď malinko v útlumu. Máme dost šancí, jenže je neproměňujeme jako dřív. Musíme ještě víc střílet a tlačit se do branky. Příště to už snad bude lepší.

Řešili už jste nějak v týmu tři prohry v řadě?

Něco jsme si řekli už po pondělním tréninku. Ale nic se neděje. V pátek hrajeme další domácí duel s Dorbirnem a musíme zabrat. Máme dost kvalitní kádr na to, abychom se zase zvedli.

V neděli proti Salcburku jste vedli 3:1, nakonec jste však prohráli 3:5. Co se stalo?

V polovině zápasu jsme dvakrát rychle udeřili, jenže pak jsme v oslabení dostali gól na 2:3. Asi jsme poté ztratili trochu koncentraci a soupeř hned vyrovnal a chvíli poté nás uzemnil vedoucí brankou. Než jsme se stihli rozkoukat, tak jsme prohrávali. Následně jsme soupeře zatlačili a měli nějaké šance na vyrovnání, bohužel nám to tam nespadlo a Salcburk pečetil skóre do prázdné brány.

V pátek proti Klagenfurtu jste se zranil. Co se vám přihodilo?

Dostal jsem se do souboje s jedním s protihráčů. Narazil jsem do něj a jemu vylétla noha do vzduchu. Zasáhl mě bruslí do obličeje. Šrám mi zašili deseti stehy. Vyvázl jsem naštěstí ještě docela dobře.

Situace mohla skončit i vážným zraněním…

V první chvíli jsem si myslel, že mám pryč všechny zuby. Pak jsem trochu přišel k sobě a zjistil jsem, že se naštěstí nic extra vážného nestalo. Druhý den jsem to sledoval na videu zpomaleně a teprve potom jsem si uvědomil, že jsem měl velké štěstí. Kdyby brusle zasáhla oko nebo krk, bylo by to daleko horší.

Měl jste už podobné zranění?

Občas mi obličej pár stehů spravilo. Deset ale ještě ne.

O dva dny později jste opět nastoupil. Omezovala vás jizva?

Ani ne. Měl jsem celoobličejový kryt a ani jsem si nemusel dávat větší pozor. Byl jsem víc chráněný než obvykle.

Ze Salcburku jste se vrátili v noci a hned v pondělí jste měli trénink. Vyspali jste se dostatečně?

Měli jsme takový dobrovolný mítink. Ale ze Salcburku jsme se vrátili chvíli po půlnoci, takže jsme se mohli i dost vyspat. Jindy se vracíme z výjezdů i ve čtyři ráno. Pokud se někdo nestihne vyspat v noci, zvládne to pak po obědě.