Víc než stokilový obránce ještě před pár dny hrál na kluzišti nižší americké soutěže ECHL. Jak uvedli představitelé Orlů na klubovém webu, již na konci července nastoupí Tansey k přípravě na ledu Znojma.

Podle sportovního manažera a hlavního kouče hokejistů od rakouských hranic Miroslava Fryčera chce Tansey prorazit v Evropě. „Víme o tom a chceme mu dát příležitost. Je vysoký, umí přitvrdit a má dobrou střelu. Hodí se i do přesilovky,“ hodnotil Fryčer.

Bek původem z kanadského Ontaria působil od roku 2011 na americké Clarskon University, v jejímž mančaftu se potkal s bývalým Orlem Allanem McPhersonem. V Clarksonu nabyl zkušenosti ve vysokoškolské soutěži NCAA a po promoci zkoušel štěstí v nižších severoamerických soutěžích AHL a ECHL.

V uplynulé sezoně odehrál jedenáct klání za tým Stocktonu a čtyři v dresu farmy Detroitu Grand Rapids. „Vrchol sezóny ale pro Tanseyho přišel v týmu Toledo Walleye, který se prokousal až do finále ECHL. V boji o Kellyův pohár nakonec podlehl 2:4 na zápasy vítězným Newfoundland Growlers, Tansey ale v celém play-off odehrál 24 utkání, připsal si 14 kanadských bodů (3+11) a mohl se pochlubit nejlepší bilancí +/- z celého mužstva,“ uvedl mluvčí Orlů Lukš Peroutka.

Podle Miroslava Fryčera disponuje Tansey vlastnostmi, které znojemští hokejisté potřebují. „Možná bude potřebovat trochu času, protože Znojmo je jeho vůbec první evropská štace. Věříme, že se tu bude chtít ukázat,“ uzavřel Fryčer.