Reakce Znojma na konec Yellow Horna v Plzni byla velmi rychlá. Jak dlouho jste v klubu řešili jeho návrat?

Setkali jsme se s majitelem klubu panem Oherou a trenérem. Dospěli jsme k názoru, že pokud šance na jeho příchod existuje, chceme ji využít. Přispěla k tomu samozřejmě dlouhodobá zranění našich hráčů.

Měli jste zprávy o jeho možném konci v extraligové Plzni už dřív?

Situaci kolem něj jsme detailně monitorovali. Odehrál u nás vynikající sezonu a říkali jsme si, že když už má někdo přijít, ať je to hokejista, který zanechal 
v mužstvu a soutěži stopu. Volba byla jednoznačná.

Překvapil vás brzký konec Yellow Horna v Plzni?

Je to dost složité, určitě velkou měrou se na něm podepsalo, že Plzeň se nachází tam, kde se nachází. Pak se některé věci řeší jinak, než když se daří.

Kanadský navrátilec může nastoupit už proti Fehérváru. Co je potřeba při tak rychlém transferu vyřídit?

Nejdřív je potřeba ukončení smlouvy v Plzni. Pak se vyřizuje transfer karta. Z českého svazu jde na rakouský svaz, pod kterým jsme my. Pak je potřeba potvrzení z Kanady, rakouský svaz následně vše pošle do Švýcarska na Mezinárodní hokejovou federaci IIHF, která přestup schválí.

Jak dlouho vše trvá?

Když v tom není zádrhel, stihneme to za den. Ale je to už zaběhnuté, všichni se navíc navzájem známe.

A co zmíněné zádrhely?

Problémy nejsou často, ale vyskytují se. Klub se s hráčem nedohodne na vyrovnání nebo zkrátka jedna ze stran něco dluží. Může jít i o to, že hráč nevrátil výstroj. Pak se transfer prodlužuje. Může zasáhnout i smírčí komise, která je právě ve Švýcarsku.

Je možné, že v návaznosti na příchod Yellow Horna dojde v kádru k nějakému odchodu?

Mapujeme naše zranění, jak budou dlouhodobá. U Patrika Nováka to vypadá, že sezonu asi nestihne. Uvidíme, jak dopadnou lékařská vyšetření Romana Tomase s Honzou Lattnerem. Teď jsme spíš rádi, že máme zpátky Yellow Horna.

Změn v kádru už bylo od začátku několik. Je pro vás těžké odcházejícím hráčům říkat, že už s nimi nepočítáte?

Z lidského pohledu to není jednoduché, ale všichni děláme v jedné branži. Hráči, trenéři, manažeři. Tyto věci hokejový život přináší, naučili jsme se s nimi žít a nemáme s nimi problém.

Ve víkendových zápasech se v sestavě neobjevil zkušený útočník Peter Pucher. Jaká je jeho pozice v týmu?

Peter má pozici jednoznačnou, nic se nemění. Chceme, aby jeho vytížení teď nebylo takové, máme na centru docela konkurenci. Chceme, aby v dlouhé a náročné sezoně ještě využil svoje zkušenosti.