Proti Plzni se však dnes dařilo celé Dopitově pětce, jenž se na výhře 4:2 podílela všemi góly domácích Orlů. Tři branky stříleli obránci. Dopita ale roli hrdiny zápasu jako obvykle odmítal. "Dařilo se nám, což pochopitelně těší a jsme rádi. Ale jsme v týmu od toho, abychom stříleli branky. Chodíme na přesilovky, jsme nejdéle na ledě. Důležité je, že se dokážeme prosadit," uvedl Dopita.

Velezkušený útočník považuje vítězství na domácím ledě za velmi důležitá. "Držíme se v kontaktu se soupeři okolo desátého místa. K postupu v tabulce ale potřebujeme také vyhrávat na ledě soupeřů, kde ztrácíme body. Jako například v minulém kole ve Vítkovicích, kde jsme o ně přišli v poslední vteřině zápasu," dodal Dopita.

Kromě branky a nahrávky ale na sebe Dopita upozornil v závěru první třetiny také boxerskou vložkou s Lukášem Dernerem u plzeňské branky. "Nebyla to nějaká velká rvačka, trošku jsme se pošťouchali," řekl Dopita, podle nějž je Derner podobným chováním pověstný. "Více se k tomu nechci vyjadřovat, od toho tam je rozhodčí," reagoval Dopita.

Brzy devětatřicetiletý olympijský vítěz z Nagana měl podle Dernera bitku dokonce vyprovokovat. "Beru ale skutečnost, že je lepší, pokud někdo začne souboj zepředu. To mi nevadí, neboť se mohu k soupeři postavit čelem," dodal Dopita, jenž po dvou nebo třech úderech srazil o patnáct let mladšího Dernera na led.

Ptejte se Jiřího Dopity v on-line rozhovoru ve středu 7. listopadu od 13 do 14 hodin na www.znojemskydenik.cz.