Lattner už třetí zápas místo svého oblíbeného místa v první útočné lajně zaujal pozici obránce. „Kvůli nějakým zraněním kluků či stopce vypomáhám vzadu. Dvakrát jsme se mnou v obraně vyhráli, ale znovu to nevyšlo," vykládá.

Útočníka v defenzivních službách mrzí po porážce s úhlavním rivalem v lize především nevyužité šance. „Oba týmy měly asi sedm gólových šancí. Jenže zatímco my jsme využili pouze jedinou, Vídeň hned čtyři. Udělila nám lekci z produktivity," povídá.

Vyrovnaná tabulka

Vídeňský tým už počtvrté za sebou obdržel jedinou branku, díky čemuž si připsal dvanáct bodů a v tabulce se vyhoupl už na páté místo. Jediný bod jej dělí od třetího místa Znojma. „Jeho hráči vyznávají nátlakový hokej. Navíc je velmi těžké prosadit se přes vysoké obránce," přemítá.

Utkání se odehrálo před rekordní návštěvou 4 353 diváků. „Diváci nás hnali dopředu. Po našem gólu následoval velký výbuch radosti. V takové atmosféře se hraje skvěle, ale bohužel jsme se jim třemi body neodvděčili," hodnotí Lattner.

Se spoluhráči jej nyní čeká závěr základní části. Ke splnění předsezonního cíle se musejí udržet v nejlepší šestce, aby se vešli do nadstavby s týmy lepší poloviny tabulky. Avšak celky na třetím až sedmém místě v současnosti dělí jen dva body. „Máme situaci ve svých rukách. Nesmíme se ohlížet na ostatní, ale spoléhat na sebe. Nejsnadnější cesta k tomu vede výhrami ve všech zbývajících utkáních," sebevědomě prohlašuje Lattner.

V pátek patnáct minut po sedmé hodině večer hrají Orli na ledě prvního Salzburgu.