Kondiční trenéři tentokrát naordinovali Orlům víc silových tréninků než v loňském roce. „Dělali jsme hodně cviků s těžkou váhou jako třeba bench press. Celkově jsme hodně makali, takže sílu máme. Teď už to jen prodat v sezoně,“ přál si na klubovém webu obránce Jan Lattner, který na jihu Moravy absolvuje už osmou letní přípravu.

POPRVÉ VE ZNOJMĚ
Naopak premiérově polyká předsezonní tréninkové dávky ve Znojmě devatenáctiletý brankář Martin Holík, který na jaře získal juniorský titul s brněnskou Kometou. „Suchá příprava byla mnohem silovější než v juniorce, přesto jsem se cítil dobře. Zaměřili jsme se na všechno od dynamiky přes posilovnu až po běhání,“ popsal mladý talent, který doplnil brankářskou dvojici Patrik Nechvátal a Tomáš Halász.

Od starších kolegů chce na ledě sbírat cenné poznatky. „Mám se od nich co učit. Patrik Nechvátal chytá v EBEL už delší dobu. Oba kluci mají zkušenosti, rád od nich něco okoukám,“ usmíval se Holík, který stále čeká na soutěžní premiéru mezi dospělými.

ZPÁTKY NA LED
První trénink na ledě absolvuje desátý celek loňského ročníku EBEL v pondělí. „Teď si kluci užívají zaslouženou dovolenou. Všichni se znovu sejdeme v neděli, kdy se k týmu připojí i cizinci,“ povídal znojemský stratég.

Hráče v prvních dvou týdnech nemine kondiční dril na bruslích. „Čeká nás bruslení, bruslení a bruslení. Prvních čtrnáct dní nebude příjemných, ale jde o součást přípravy. Každý počítá s tím, že to bude bolet. Potom přejdeme na taktické prvky,“ přiblížil lodivod Orlů.

Premiérové utkání přípravy sehrají Znojemští v úterý 14. srpna na ledě brněnské Komety. „Je to derby, což přípravu okoření. Nepůjde ale o konec léta, kdy už jsou kluci takticky vybavení. Spíš změříme síly a užijeme si náboj zápasu. Nečekáme hned v úvodním duelu přípravy žádné zázraky, je to ale dobrý test. Mám radši zápasy s kvalitními soupeři než pouťáky,“ dodal Fryčer.

Přípravné zápasy Orlů
14. 8. v 18.00: Kometa – Znojmo
16. 8. v 18.00: Znojmo – Karlovy Vary
21. 8. v 18.00: Hradec Králové – Znojmo
23. 8. v 18.00: Znojmo – Zlín
30. 8. ve 20.00: Košice – Znojmo (Tatranský pohár, Poprad) 31. 8. v 15.00: Gap – Znojmo (Tatranský pohár)
2. 9.: v případě postupu zápas play-off Tatranského poháru
5. 9. v 17.30: Znojmo – Zvolen