Šlo pro tým o nejlepší zápas v play off, i vzhledem k jednoznačnému výsledku?

Důležitá byla třeba i utkání proti Dornbirnu. Určitě se takové vítězství nečekalo. Je to ale zkrátka jeden bod v sérii, který se počítá.

V utkání padlo deset branek. Přispěl k tomu i vysoký počet vyloučení?

Říkali jsme si, že se nastavil metr, podle kterého se tolik nevylučovalo. Najednou se udělilo dohromady pět přesilovek pět na tři. Určitě to zápas ovlivní. Utkání jsme zvládli i díky tomu, že jsme proměnili víc přesilovek. (využití početních převah 3:2 pro Znojmo – pozn. red.)

Některé góly byly šťastné. Vybral si podle vás brankář Salcburku Juuso Riksman slabší den?

Těžko říct, jindy vám to tam zas nespadne. Je fakt, že při střelách z dálky jsme dobře clonili. Coreyho (Trivino – pozn. red.) střela švihem z velké vzdálenosti se málokdy povede. V NHL ale taky takové góly padají a ti hráči jsou někde jinde.

Měl jste dvě krvavá zranění. Protrpěl jste si zápas?

To k play off patří. Poprvé se krvácení podařilo zastavit, takže jsem mohl zpátky naskočit do utkání. Podruhé jsem dostal ránu do obličeje tři minuty před koncem, takže jsem už tolik nemusel spěchat za rozhodnutého stavu. (usmívá se) Spousta kluků má šrámy, ale jde o poslední zápasy sezony a ty se hrají na doraz.

Zdálo se vám, že Salcburk hrál tvrději než jindy?

To si nemyslím. V první situaci jsem měl hlavu dole, snažil jsem se dostat puk ven ze třetiny. Ve druhém případě jsem přestal hrát, protože jsem myslel, že je zakázané uvolnění. Nebyl jsem připravený na souboj.

Cítíte teď psychickou výhodu toho, že jste o krok napřed a blíž k poháru než Salcburk?

Blíž sice jsme, ale série bude ještě strašně těžká. Zatím se takto nedá přemýšlet. Potřebujeme ještě dvě výhry.

úterní vyloučení
Hokejisté znojemských Orlů 
i Salcburku obdrželi ve třetím duelu finále EBEL od rozhodčích Petera Gebeie a Manuela Nikoliče dohromady devatenáct dvouminutových trestů.
- Poměr vyloučení: Salcburk – Orli Znojmo 9:10
- Počet přesilovek pět na tři: Salcburk – Orli Znojmo 3:2