„My nehrajeme proti Vídni, ale proti rozhodčím. Každou třetinu pískají jinak a netrestají stejné zákroky. Rozhodujícím okamžikem bylo vyloučení Müllera ve druhé třetině za hru tělem. V ten moment jsem já včetně hráčů nevěděl, co si můžeme dovolit. Pak byl faul na Havlíka a nějaký delegát mi přišel vysvětlovat, že to přifilmoval. Dělám hokej dvacet let a myslím si, že o něm něco vím," rozčiloval se znojemský trenér Martin Stloukal.

Znojmo bylo nejslušnějším celkem základní části a nyní se potýká s vyloučeními. „Ve druhé třetině jsme přitvrdili a byli jsme vylučovaní. Člověk neví, jak má hrát, když se dotkne hráče a ten spadne," krčil rameny jediný znojemský střelec Jan Lattner.

Orli měli osm a půl minuty před koncem velkou šanci na korigování stavu v přesilové hře pěti proti třem a také po jejím konci drželi dvě minuty vídeňský celek v šachu. „Měli jsme dát gól a třeba bychom pak vyrovnali. Nebyli jsme horší než Vídeň, utkání bylo vyrovnané. Bohužel jsme nedali šance, které jsme měli," konstatoval Lattner.

Vídeň ještě mohla těsně v závěru zvýšit z trestného střílení, ale na znojemského brankáře Landsmana nevyzrála. Za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy pojedou Orli v pátek do Vídně. Série se hraje na čtyři vítězná utkání. „My víme, co na ně hrát. Máme hodně natrénováno, můžeme je ubruslit. Potřebujeme více hrát pěti proti pěti," uzavřel Stloukal.

Znojmo - Vídeň 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Lattner (Štach) - 5. Romano, 30. Rotter, 40. Fraser. Stav série: 0:2.