Po úterním debaklu s Lublaní zavládlo ve znojemské Nevoga aréně radostné skotačení více než dvou tisícovek diváků. Hokejisté Orlů v devatenáctém kole mezinárodní ligy ICEHL vybojovali výhru 2:1 nad týmem rakouského Dornbirnu v prodloužení.

Hokejisté Znojma (černí) přivítali v 18. kole ICEHL na domácím ledě celek Lublaně.
Orli poprvé pod novým trenérem klopýtli s Lublaní

Úvodní dvacetiminutovka branky na obou stranách nepřinesla. Domácí skórovali až těsně před koncem druhé třetiny z hole Radka Prokeše. "Myslím, že jsme hráli ve větším tempu než posledně s Lublaní a obranná činnost týmu byla lepší," uvedl kouč mančatu z města nad řekou Dyjí, Glen Hanlon.

Česká fotbalová "dvacítka" (v bílém) zavítala do Znojma. Na zdejším stadionu v Horním parku remizovala v přípravném utkání s Norskem 1:1.
Česká dvacítka remizovala ve Znojmě s Nory

Naši jižní sousedé srovnali v devětačtyřicáté minutě. Duel dospěl do prodloužení. V něm nezaváhal znojemský Culkin a dva body tak zůstaly doma. " Naši mladí útočníci Köver a Kvasnica byli podle mého názoru skvělí, patřili k našim lepším hráčům," chválil své svěřence Hanlon.

Znojemský korfbalista Patrik Nguyen byl členem letošního národního výběru na ME v Belgiie
Korfbalisté Nguyen a Toufar trénovali při cestě na ME i na dálnici

Orli absolvují následující mač na ledě Klagenfurtu již v neděli od půl šesté večer. "Musíme se naučit zvládat i tenhle druh utkání, kde nepadá moc gólů. Pokud se nám to podaří, pak jako tým uděláme další krok k úspěchu," uzavřel Hanlon.

Znojmo - Dornbirn 2:1 PP
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 1:0Branky a nahrávky: 39. Prokeš (Culkin, Gorčík), 61. Culkin (Zubov, Luciani) – 49. Hancock (Padakin, Beck).
Rozhodčí: Bulovec, Nagy – Durmis, Vaczi. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 2304.
Znojmo: Kantor – Culkin, Sedlák, Younan, Haman, Tejnor, Bartko, Stránský – Ahl, Němec, Svoboda T. – Luciani, Zubov, Kvasnica – Fejes, Prokeš, Gorčík – Köver, Brittain, Matuš. Trenér: Glen Hanlon.
Dornbirn: Madlener – Vandane, Cuma, Spncer, Ross, Grondahl, Suhonen, Matzka – Schwinger, Häussle, Macierzynski – Padakin, Hancock, Beck – Jevpalovs, Růžička, Antonitsch – Metzler, Zitz, Poschmann. Trenér: Kai Suikkanen.