Klub zejména kvůli nerovným podmínkám v oblasti finančních vztahů ze strany vedení soutěže nepodal přihlášku do nového ročníku EBEL. Ani po téměř dvou týdnech od zveřejnění klubového prohlášení není o budoucnosti znojemského hokeje jasno. „Bohužel v této záležitosti nejsem kompetentní odpovídat. Jde o věc majitelů klubu a vedení soutěže EBEL,“ sdělil klubový manažer Petr Veselý. Majitel klubu Pavel Ohera situaci odmítl komentovat.

V případě, že se Orli s vedením EBEL nedohodnou, chtějí se znovu začlenit do struktur českého hokeje. To však v praxi znamená začít od nejnižší soutěže – tedy krajského přeboru nebo odkoupit licenci od některého ze stávajících klubů z vyšších soutěží.

V posledním týdnu se objevily spekulace o odkupu licence na třetí nejvyšší soutěž od Moravských Budějovic, kde končí majitel klubu Zdenek Stojánek. „V tuto chvíli k tomu nemám co říct,“ zůstal tajemný šéf klubu z Vysočiny.

Fanoušci Orlů tak stále nevědí, kam budou směřovat jejich výjezdy v nadcházející sezoně. Názory na setrvání v EBEL se přitom různí. „Je to půl na půl. Polovina je ráda, že by se chodilo na druhou ligu a zbytek říká, že je to škoda. Sto lidí sto názorů. V poslední době převažuje ten, ať si Rakušané EBEL nechají a my radši budeme chodit na druhou ligu,“ popsal jeden z nejdéle fandících členů znojemského fanklubu Zdeněk Gaja.

Zatímco znojemští příznivci si lámou hlavu nad dalším vývojem situace, hokejisté se soustředí na postup do vyřazovacích bojů „O situaci nemáme větší přehled. S kluky si sice můžeme říct, co kdo slyšel, ale stejně jsou to jen spekulace. Pouze vedení klubu ví nejlíp, co bude dál. Soustředíme se pouze na aktuální sezonu a postup do play-off, máme před sebou důležité zápasy,“ má jasno kapitán Orlů David Bartoš.

Čtyři kola před koncem nadstavbové části drží Orli se třinácti body první postupovou příčku do play-off. V pátek na ledě Linze odstartují sérii tří venkovních zápasů. „Celý rok se nám venku daří. Chceme hrát hokej, který nás dovedl na první postupovou příčku, ať si postup co nejdřív pojistíme a dohrajeme nadstavbu v pohodě. Vše máme ve svých rukou,“ dodal sedmadvacetiletý útočník.

MARKÉTA WEINLICHOVÁ
ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU