Rozlosování mezinárodní EBEL pro sezonu 2013/2014 je již známo. Orli si odbudou premiéru před domácími zraky, kdy budou na svém ledě bojovat proti loňskému jedenáctému celku tabulky, maďarskému Fehérváru.

„Připravili jsme se kvalitně, nedávno absolvovali hráči zátěžové testy u klubového doktora. Všichni šli s výkonností nahoru, řádově o desítky procent. Myslím, že letní dřina splnila svůj účel, ale vše se musí ještě potvrdit na ledě. Musíme transformovat devět týdnů přípravy v kvalitní projev na ledě," uvedl hlavní trenér Znojma Jiří Režnar.

Suchá příprava znojemského kouče spíše příjemně překvapila. „Všichni makali na sto procent, všichni dřeli poctivě. To mě opravdu udivilo, ten kolektiv. Nebyly zde žádné morální problémy, všichni se semkli a pracovali na sobě. Velmi mile mě překvapil Peter Pucher, který zhubl deset kilo a neskutečně na sobě zapracoval. Už se těším na jeho projev na ledě, bude létat jako za časů extraligy ve Znojmě. Jinak ale všichni hráči trénovali poctivě, mladí i starší," těšilo Režnara.

Do ligy se pro letošek promítly některé změny po vzoru zahraničních lig. „Budeme mít zápasy dva dny po sobě, bude to náročné. Ale nebudeme se na to vymlouvat, všechny týmy to budou mít stejně. Díval jsem se, a některé výjezdy budou opravdu velice náročné. Ale pokud se chceme umístit do první šestky, což bych pokládal za úspěch, tak to musíme zvládnout," nechal se slyšet obránce Lubomír Štach.

Orli zahajují nový ročník EBEL proti Fehérváru. Ani Maďarů, ani jiného klubu se ale hlavní trenér nebojí. „Máme k dispozici videa z loňského roku k analýze. Tam, kde se měnili trenéři, to samozřejmě bude horší, ale vše se ukáže již po pár zápasech. My budeme mít svůj systém, který pojedeme už od začátku. A myslím, že od loňska se toho moc nezměnilo," prohlásil Režnar.

Do ligy se nedávno připojilo italské Bolzano. „Myslím, že to byl dobrý krok. Před nedávnem se do ligy hlásily české, slovenské, a dokonce i polské kluby, ale přijaty nebyly. Myslím, že takto výborný mančaft s tolika úspěchy na italské půdě může lize jen prospět," komentoval situaci Režnar. „Navíc to není daleko, po dálnici se sjede až k Innsbrucku a odtud je to kousek," dodal třiapadesátiletý kouč.

I hráči hodnotí přijetí Bolzana kladně. „Lišky jsou tradiční italský klub, jsem rád, že byl přijat. I když to pro nás znamená další cestování, soupeř to bude atraktivní. Jsem rád i kvůli tomu, že odpadne čekací kolo pro lichého účastníka. Alespoň nevypadneme z tempa. Navíc za ně vloni hrál Hjalmarsson z Chicaga, měli v kádru i jiná zvučná jména. Bude to skvělé," liboval si sedmadvacetiletý Štach.

S ambicemi ještě hlavní trenér jasno nemá. „Ještě jsme o tom s klubem nemluvili, neřešili jsme to. Chceme hrát hezký hokej, i když to zní jako klišé. Jenže na pohledný hokej chodí více lidí, a o to nám především půjde. Přitáhnout na stadion hodně fanoušků. A toho dosáhneme jedině dobrými výsledky, potažmo dostáním se do první šestky," líčil Režnar.

VOJTĚCH POJER