Nejbližším cílem svěřenců kouče Jiřího Režnara je probojovat se do nejlepší čtveřice, vybírat si soupeře pro čtvrtfinále a startovat vyřazovací boje na domácím ledě či se pokusit prorazit do prestižní Ligy mistrů. Znojemský Deník Rovnost s odstupem připomíná nejdůležitější události základní části.

PŘESILOVKY. Velká zbraň znojemského týmu. Orli se dokázali ze 202 přesilovek prosadit hned v 55 a úspěšnost se tak zastavila na 27.23 %. Osm branek v přesilovce zaznamenal slovenský útočník Branislav Rehuš. O jednu méně pak Roman Tomas a Pavel Rosa. Zajímavostí je, že Rosa vstřelil hned tři góly při dvojnásobné přesilovce 5 na 3. „Braňo je šikovný důrazný hráč, který si v té přesilovce umí nalézt svoje místo, ale těch hráčů je tam vždy pět. Zásluhu má celý útok," uvedl kouč Orlů Režnar.

BRANKÁŘSKÝ POST. Jako téměř každou základní část, tak i tu letošní se v brankovišti Orlů vystřídalo hned několik brankářů. Sezonu začínal jako jednička Tomáš Tomek, ale kvůli zranění ruky přenechal post mladému Patriku Nechvátalovi. Ten si vedl ve většině vystoupení dobře, ale klub potřeboval zkušenější jedničku a angažoval Lukáše Cikánka, jenž ale neuspěl a Znojmu se tak podařilo nakonec získat amerického brankáře Chrise Holta.

VÍTĚZNÁ SÉRIE. Sedmizápasovou vítěznou sérii ve Znojmě hodně dlouho nepamatují. Taková dlouhá série výher se datuje až do sezony 1998/1999, kdy znojemský tým vládl první lize a zvítězil hned jedenáctkrát v řadě. V letošním ročníku však Orli postupně porazili Lublaň, Villach, Dornbirn, Vídeň, Innsbruck, Fehérvár a Graz. Stopku Znojemským dal až bohatý Klagenfurt.

NEJVYŠŠÍ VÝHRA V EBEL. Ve čtvrté sezoně v mezinárodní EBEL se Orlům podařilo také poprvé načepovat soupeři pověstnou desítku. V desátém kole na domácím ledě rozstříleli Znojemští Buldoky z Dornbirnu 10:2.

ZRANĚNÍ PAVLA ROSY. Další vzájemný zápas s Dornbirnem taktéž Znojmo ovládlo vysokým rozdílem, ale závěr utkání okořenila menší potyčka mezi znojemským Rosou a dornbirnským Justinem Di Benedettem, po které se střelec Orlů již do zápasového rytmu nezapojil a zranění zad jej vyřadilo do konce sezony.

JEDINÝ GÓL. Poslední utkání základní části sehráli Znojemští na ledě Fehérváru, kde dostali příležitost hráči, jež nedostávali tolik prostoru v dlouhodobé části sezony. Porážka 3:4 a ztráta možného bodu z prodloužení je odsunula na 5. pozici. Jinak by Znojmo skončilo na třetí příčce. „Samozřejmě, že nás tato ztráta mrzí, ale vyzkoušeli jsme brankáře Žana Use. Chtěli jsme vyhrát, výsledky nám nahrávaly. Nyní se musíme připravit na vrchol sezony," dodal znojemský trenér.