„Vedlo mě k tomu několik věcí. Za prvé hráči, za druhé to, že nějaká transakce s extraligovou licencí nebyla ještě pořádně nachystaná,“ zdůvodnil své rozhodnutí Vlasák.

Fanoušci extraligového celku jsou zprávou nadšeni. „Jsem rád, že se ve Znojmě bude i nadále hrát extraliga. To je velmi dobrá zpráva jak pro mě, tak pro ostatní fanoušky,“ potvrdil dlouholetý fanoušek Znojemských orlů a drobný sponzor klubu Martin Reif.

Sám je optimistou a další účinkování Orlů v extralize vidí optimisticky. „Pokud se udrží kádr, tak by play–off mohlo vyjít. Já rozhodně budu fandit,“ dodal Reif.

Spokojen je také šéf sportovní komise města. „Mám samozřejmě radost. Očekávali jsme ale, že ještě jednu sezonu tady extraliga zůstane,“ přiznal Karel Hodák.

Podle jeho názoru s tímto rozhodnutím musí být spokojen každý sportovní fanoušek. „Důležité je, že Jaroslav Vlasák všem sportovcům ukázal, jak se dělá vrcholový sport. To je přínos pro sportovce obecně,“ doplnil Hodák.

Kromě hráčů a skalních diváků, udělalo rozhodnutí prezidenta kubu Jaroslava Vlasáka radost také šéfovi fanclubu Znojemských orlů. „Mám ohromnou radost i za kluky, kteří ve fanclubu jsou. Máme zase o zábavu na rok postaráno. Já můžu jen poděkovat panu Vlasákovi. Dal mi pěkný dárek k mým sobotním narozeninám,“ s úsměvem na rtech poděkoval šéf fanclubu Pavel Urbánek.

Na další práci pro tým se těší člen redakce ofociálních webových stránek HC Znojemští orli Zdeněk Gaja. „Já jsem byl jeden z mála, který pevně věřil, že extraliga ve Znojmě bude dál,“ svěřil se Gaja. Další vývoj vidí optimisticky. „Teď musí přijít nový trenér. Těším se, až uvidím trénovat mužstvo a podle toho jsem schopen posoudit, jak se tým bude dál vyvíjet. Letos jsem tipoval, že budeme čtvrtí, což mi nevyšlo, ale jsem velký opimista,“ zakončil Gaja.

Šéf fanklubu dostal dárek
Znojmo - Už teď je jasné, že extraligové dění se ze Znojma stěhovat nebude. Další sezona bude na jižní Moravě jubilejní desátá. Kromě hráčů a skalních diváků udělalo rozhodnutí prezidenta klubu Jaroslava Vlasáka radost také šéfovi fanclubu Znojemských orlů. „Mám ohromnou radost i za kluky, kteří ve fanclubu jsou. Máme zase o zábavu na rok postaráno. Já můžu jen poděkovat panu Vlasákovi. Dal mi pěkný dárek k mým sobotním narozeninám,“ s úsměvem na rtech poděkoval šéf fanclubu Pavel Urbánek. Hnízdo Znojemských orlů dlouhodobě trápí nízká návštěva. Nejen vedení klubu se snaží přilákat fanoušky na zimní stadion. „Ten trh je nasycenej. Lidi mají několik možností zábavy a nejen hokej. Fakt je, že ten největší boom znojemského hokeje je už za námi. Ale i my budeme chtít pře léto vymyslet něco, jak zápasy oživit,“ prozradil Urbánek. Ke každoročnímu koloritu konce sezony asi neodmyslitelně patří obavy fanoušků, jestli se extraliga nepřesune někam jinam. „Pomalu se to stává tradicí. Asi každý rok budeme muset měsíc doufat, že i další hokejovou sezonu budeme chodit na extraligový hokej. Nebudeme si ale nic nalhávat, ten konec se asi pomalu blíží,“ uzavřel realisticky šéf znojemského fanclubu. (and)