Svoji nejsilnější zbraň, kterou jsou přesilovky, vytasil na znojemské hokejisty maďarský celek z Fehérvaru. Orli naopak své početní výhody, až na jednu, promarnili.

„Jsem naštvaný, protože jsme si řekli, že Fehérvár tady bude bránit. Za první třetinu jsme hráli dvě oslabení tři na pět. Tím pádem jsme nechytli naše tempo. Potřebujeme pravidelně střídat v počtu pět na pět, tak abychom nastavili rychlost hry. Pokud jsme ale dvakrát takhle hloupě vyloučení za třetinu, tak se ne všichni dostanou ideálně do hry. Pak nastává problém, že některý hráč je přetažený a naopak jiný není ještě rozehraný," rozčiloval se po utkání znojemský trenér Martin Stloukal.

Utkání rozhodly přesilové hry. „Fehérvár má skvělé přesilovky a dal z nich góly. Zatímco nám se v nich nedařilo," konstatoval kanadský obránce Kyle Wharton.

Zrovna on ale dokázal jako jediný z Orlů vstřelit gól v přesilovce. I když je obránce, najel si před maďarského brankáře a přesně umístil přihrávku od finského útočníka Kima Strömberga. „Vyplynulo ze hry, že jsem stál před bránou. Je přirozené, že se tam střídáme s útočníky. Hrajeme spolu už delší dobu a sehráváme se. Doufám, že to bude lepší a lepší," popsal kanadský bek.

Na rozdíl od předchozího zápasu se v přesilovkách vůbec nedařilo druhé pětce, ve které jsou Pucher, Uram a Havlík. „Byli tam čtyřikrát a nedali žádný gól. V tom také vidím chybu, že jsme prohráli. Naše přesilovky jsou tragédie," kritizoval znojemský kouč.

Fehérvár přijel do Znojma s defenzivní taktikou. „Hráče jsme na to připravovali, bohužel to nezvládli. Dělá nám taková hra problémy. To samé nás čeká v Lublani a musíme se na to opět připravit," dodal Stloukal.

Zápas ve Slovinsku odehrají znojemští hokejisté v neděli.