Jak hodnotíte zápas proti Záhřebu?
Hráli jsme jak banda trempů. Byl to nejhorší výkon, co jsem od mužstva viděl. Všechno, co jsme mohli udělat špatně, jsme špatně udělali. Byl to absolutní propadák před vlastním publikem. To se akceptovat nedá. V Linci se musí hra o sto procent zlepšit, jinak bude zle.

V předchozích dvou zápasech jste dali deset gólů, ale Záhřebu jen jeden. Bylo to tím soupeřem?
To vůbec ne. Všechno to bylo v hlavách. Jestliže jsou kluci v osmadvaceti pětadvaceti letech nervózní, že hrají doma a v poslední třetině vystřelí jeden útočník jednou na branku a máme přesilovku pět na tři, šest na čtyři, nikdo na sebe nechce vzít zodpovědnost, tak mohu akorát pogratulovat Záhřebu. V předchozích zápasech nás zdobilo, že jsme stříleli, dostávali se do šancí, ale teď jsme hráli opravdu hrozně.

Nebylo to tím, že máte mladý tým? Máte tam hráče pouze do devětadvaceti let.
To si nemyslím. V předešlých zápasech do toho kluci šli. Tento zápas to bylo ale katastrofální po všech stránkách. Kdybychom tak hráli špatně v přípravě i v předchozích dvou utkáních, tak řeknu, že je něco špatně.

Znojemští Orli. Ilustrační foto.
Orli při restartu sází na zámoří i na staronového gólmana

Nemělo vliv na váš výkon, že jste v první třetině byli často před brankou Záhřebu, ale nic tam nepadlo?
Nás sráží ty situace, že dostaneme jeden gól. Pak najednou vznikne chaos a dostaneme druhý. Fakt ale nepochopím, proč jsme doma tak nervózní a před třemi tisíci lidmi se prezentujeme takovým způsobem. Byl to hnus, na to se nedalo dívat. Kdybych byl divák, tak odejdu na párek. To nemělo s hokejem nic společného. Náš výkon musí být příště o sto procent lepší. Fanouškům se musíme prezentovat úplně jinak.

Hráči byli přitom na zápas natěšeni, po půl roce si konečně zahráli doma.
Uděláte z puku čtverec a nejste si schopni přihrát na metr, nechápu tu nervozitu. Já jsem nervózní maximálně, když jdu ráno na záchod. Venku jsme hráli velmi dobře, jen jsme si to nějakým způsobem podrbali. Je to holý fakt, že jsme byli přemotivovaní.

Nedalo se pomoct, že byste hráče o přestávce vyburcoval?
První přestávka byla v klidu. Ve druhé bylo hodně rušno, nejsem nějaký hodný strejda, když mě někdo vytočí. Tentokrát by nepomohla ani svěcená voda. Bylo vidět, že hlavami chceme, ale nejde to.

Znojemští Orli. Ilustrační foto.
Fanoušci znojemských Orlů na hokejových výjezdech obráží Evropu