Haman: Dal jsem klasickou branku. Ze skrumáže

Znojmo – Znojemští Orli mají za sebou další úspěch v podobě vítězství nad desátými Benátkami nad Jizerou. K vítězství Orly dovedl po osmitýdenní pauze kapitán Radek Haman. Jeho dlouhodobě zraněné rameno je již v pořádku, což také dokázal hned v první třetině, když znojemské hokejisty dostal do vedení 2:1.

2.2.2010

Radek Haman, hokejFoto: archiv

Máte za sebou osm týdnů rehabilitace po zranění ramene. Jak jste si užil první zápas po svém zranění?
Bylo to skvělý. Před zápasem jsem měl dvě přání. První bylo, aby mi vydrželo rameno a to druhé, abychom vyhráli. Naštěstí se obě vyplnila, za což jsem strašně rád.

Cítil jste ke konci zápasu nerozehranost díky svému zranění?
Nerozehranost jsem cítil, abych řekl pravdu, od samého začátku. Paradoxně mi pomohlo hned v první třetině, že se dva kluci ocitli na druhé straně. Dostali po deseti, takže jsem se dostal více na led. Ve hře na čtyři pětky se člověk do tempa dostává hůř. Takže první třetina byla výborná. Další dvě byly pro mě malinko horší. Tím, že jsem se nedostával na přesilovky. Celkově bych ale svůj první zápas zhodnotil kladně. Samozřejmě jsem nemohl očekávat, že po měsíci v léčení budu nasazován tak často.

Hned v prvním zápase jste svému týmu pomohl jedním gólem…
U mě nic neobvyklého. Prostě skrumáž před brankou, volnej puk, tak jsem ho dorazil.

Benátky jste letos ještě neporazili…
Ani jsem to před zápasem nevěděl. Taky dobře, alespoň jsem nepociťoval nějaký respekt. Chtěli jsme hrát aktivní hru, což si myslím, že se podařilo. Benátky byly velice nebezpečným soupeřem.

Benátky jsou v podstatě složeny z mladých hráčů. Vnímal jste to nějak?
Tak z mého pohledu mi to absolutně vyhovovalo. Musel jsem se opravdu hodně snažit. Kluci po ledě doslova lítali. Měl jsem v hlavě stále trochu obavu o to rameno. Takže nějaké to první střídání jsem si na to dával opravdu pozor. Později jsem se do zápasu dostal.

KATEŘINA HLADÍKOVÁ

2.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Tradiční hody ve Vracově začaly novým českým rekordem. V průvodu prošlo 566 účastníků oblečených v místních krojích.

V rekordním hodovém průvodu kráčelo přes pět stovek lidí. Ve vracovském kroji

Lídr jihomoravské kandidátky KSČM hlasuje ve sněmovních volbách.

Pojezný k neúspěchu ve volbách: Lidé se obrátili na populistické strany

Nová vláda bude průšvih, nebo velký průšvih, říká Pirát Radek Holomčík

Jižní Morava /ROZHOVOR/ - Ve volbách do poslanecké sněmovny skončili Piráti na třetím místě. „Výhra ANO znamená dlouhodobé selhávání demokratických stran,“ říká nový jihomoravský poslanec a Pirát Radek Holomčík.

Velká poslanecká rošáda: za jižní Moravu zůstane jen devět politiků

Jižní Morava /FOTOGALERIE, VIZITKY POSLANCŮ/ – Jihomoravské poslance čeká velké střídání. Křeslo získá čtrnáct nových politiků z kraje. Dvanáct ze stávajících poslanců za jižní Moravu končí ve sněmovně úplně, devět zůstává.

Volby 2017: ANO na jižní Moravě ovládlo všechna okresní města

Jižní Morava – Podobně jako na celostátní úrovni ovládlo volby na jižní Moravě hnutí ANO 2011. Jeho vítězství však nebylo tak drtivé jako v celé republice – v kraji získalo 27,4 procenta hlasů. Následuje ODS s 11,8 procenty hlasů, třetí je SPD s 11,6 procenty. Další byli Piráti, KDU-ČSL, ČSSD, komunisté, TOP 09 a Starostové a nezávislí.