Konfrontaci s jiným než českým celkem si lodivod Orlů pochvaluje. „V kádru mají pár Kanaďanů, takže to bude úplně jiný hokej, než jsme hráli doteď. Nějaké informace o soupeři jsme si zjišťovali, ale my se chceme hlavně zaměřit na naši hru, aby se Budapešť přizpůsobila nám a ne my jí,“ velí.

Příprava OrlůVítkovice - Znojmo 4:3
Mladá Boleslav - Znojmo 3:2
Znojmo - Mladá Boleslav 7:6
Zlín - Znojmo 5:2
Přerov - Znojmo 0:5
Slavia - Znojmo 2:1 sn.
Znojmo - České Budějovice 4:1
Ve čtvrtek v 18.00: Znojmo MAC Budapešť

V přípravě zatím Znojmo sehrálo sedm utkání a třikrát zvítězilo. Po divoké přestřelce získalo i skalp extraligové Mladé Boleslavi. „Hrál se hodně otevřený hokej, což není úplně dobré pro trenéry. Tři výhry a čtyři prohry jsou úplně v pohodě. Vítězství slouží hlavně pro psychiku hráčů a porážky jsou zase hodně důležité, aby se z toho hokejisté a trenéři poučili. Z mého pohledu to však nevypovídá o tom, jak se bude sezona vyvíjet,“ přemítá bývalý útočník Orlů Radek Haman.

Po loňské ne příliš povedené sezoně, kdy celek z jihu Moravy vypadl už ve čtvrtfinále a nenavázal na druhé místo ze sezony 2015/2016, se v klubu udály velké změny. Kádr opustilo hned třináct hráčů, stejný počet jich zase do týmu přišlo. „Z padesáti procent jsme spokojení, jak se kluci sehráli. Stále se však snažíme najít optimální složení pětek, aby si vše sedlo. Někdy to nejde hned, některému hráči třeba trvá déle, než se rozehraje. Jsem optimista a mužstvu věřím,“ tvrdí Šimíček. „Přišlo hodně mladých kluků, takže na ledě jsme energičtější. Pomalu si sedáme, i v kabině je to v pohodě,“ říká na klubovém webu obránce Jakub Stehlík.

Orli se vydávají především cestou omlazení. Ze třinácti příchozích je nad třicet pouze zkušenému bekovi Pavlu Skrbkovi. „Líbí se mi, že budou mít velký prostor mladí hráči. Dovolím si říct, že dostanou příležitost hlavně Češi, protože na můj vkus už bylo zahraničních hokejistů v kádru zbytečně moc,“ říká Haman, který ve Znojmě odehrál třináct sezon. „Chceme hrát jednoduchý, přímočarý hokej s co největší četností střel a dohráváním soubojů,“ dodává znojemský stratég Šimíček.

PATRIK EL-TALABÁNI