Normálně by vzhledem ke svému věku nosil lahve, sbíral puky, zkrátka dělal sluhu starším mazákům. To ale v případě Adama Havlíka neplatí.

Jednadvacetiletý útočník Orlů je totiž jedním z nejproduktivnějších mužů týmu a právě na něj a jeho schopnosti budou znojemští hokejisté v play off spoléhat.

Jak vidí jeden z nejproduktivnějších mužů šance Orlů v prvním kole play off proti Záhřebu?
Šance jsou určitě vyrovnané. Samozřejmě, že každý Záhřeb favorizuje. Osobně ho ale za tak velkého favorita nepovažuji. Máme na to, ho porazit. Budeme chtít využít všech našich zbraní a soupeře zdolat.

O jakých zbraních přesně mluvíte?
Hlavně o fyzické kondici a týmovému pojetí hry. Z toho musíme těžit. To je přesně to, co nám zajistilo účast v play off.

Určitě ale i Záhřeb bude mít nějaké silné stránky…
To má. Má urostlé a silné útočníky. Jejich devízou je hra před brankou. Tam jsou ohromně silní. Tohle všechno se dá ale eliminovat.

Se soupeřem se znáte ze základní části. Můžete se vůbec něčím překvapit?
Ničím se nepřekvapíme. Každý tým má svoji tvář a tu nejde jen tak změnit. Narazí na sebe celky, které se dobře znají a rozhodovat budou maličkosti.

Momentálně jste druhý v kanadském bodování o jeden bod za Peterem Pucherem. Máte mezi sebou nějakou sázku?
Ne, vůbec. Tohle neřeším ani já, ani Pepé (Peter Pucher, pozn. red.). Navíc statistiky v EBEL jsou dost neobjektivní. Pro nás je důležité, jestli vyhráváme.

Systém play off je dost neúprosný. Střídáte po jednom utkání domácí prostředí. Je to ideální?
Upřímně řečeno, tenhle systém moc nechápu. Nakonec v tom ale vidím lehčí výhodu pro nás. Fyzicky jsme na tom stoprocentně lépe než soupeř. On bude mít s cestováním a regenerací určitě větší problém než my.