Momentálně se s juniory připravuje na novou sezonu, ale na led občas naskočí i s A-týmem Orlů. Následující rok bude Havlík hrát v týmu juniorů, kteří mají jasný cíl. Udržet ve Znojmě dorosteneckou extraligu i pro příští sezonu.

Adame, loňskou sezonu jste strávil v Pardubicích, jak jste se tam ocitl?


Na konci předloňské sezony o mě Pardubice projevily zájem. Poté přišla i nabídka na hostování, a protože ve Znojmě se dorostenecká extraliga nehrála, dlouho jsem se rozmýšlet nemusel.

Čeho jste s pardubickým týmem dosáhl a jak se dařilo vám osobně?

Základní část jsme odehráli slušně a skončili na dobrém třetím místě. O play-off jsme ovšem museli bojovat v předkole s Třincem a bohužel jsme mu podlehli 0:2 na zápasy. Z osobního hlediska hodnotím sezonu pozitivně. Celý ročník jsem se pohyboval na špici kanadského bodování celé soutěže, ale nejednalo se o nijak zázračnou sezonu.

Jak se ve městě perníku pracuje s mládeží?


O Pardubicích se říká, že mají nejlepší mládež v republice, ale popravdě po mé roční zkušenosti s tím souhlasit nemůžu. Mladí hokejisté tam mají jen malinkou šanci se prosadit mezi dospělé.

Nyní jste zpět ve Znojmě, jak probíhá předsezonní příprava?

Příprava je velice kvalitní. Momentálně chodím na led jak s juniory, tak s dospělými, ale je to opravdu náročné. Část dvoufázová ale co nevidět skončí a přejde se na část, kde jde hlavně o nácvik herních kombinací a sehrávání jednotlivých formací.

S kým si v týmu juniorů nejvíce rozumíte?

Nejvíce si rozumím s Romanem Alexou, jsme nejlepší kamarádi již několik let a máme hodně společných zájmů. Dále si rozumím s Tomášem Dubou, v útoku spolu nastupujeme už třetím rokem, a zapomenout nemůžu ani na Honzu Lattnera.

Váš bratr Martin je úspěšný plavec, chodí vás povzbuzovat?

Určitě, když není zrovna někde na závodech a má čas, přijde se podívat. Když to nevyjde, po zápase si hned voláme. Stejně je to i naopak, když je někde na závodech on, tak se zajímám já, jak plaval. Podporujeme se.

Jaké je vaše osobní přání do blížící se sezony?


Chtěl bych podávat co nejlepší výkony. Mám se ještě hodně co učit a bude to velká dřina. Mé osobní přání je, abych se co nejvíce zlepšil a výkonnostně se posunul opět o kus dále. Chci si jednou zahrát extraligu dospělých.