1/4

close Jiří Trvaj je největší brankářskou legendou hokejového Znojma. info Zdroj: GetPhoto/Martin Sidorják zoom_in Jiří Trvaj je největší brankářskou legendou hokejového Znojma.

LEGENDA

JIŘÍ TRVAJ. Brankářů se v průběhu let ve Znojmě protočilo požehnaně, stabilitu získali Orli v Jiřím Trvajovi, který je největší gólmanskou legendou znojemského celku.

Na jih Moravy přišel v roce 2005 v nejlepších hokejových letech. Tehdy devětadvacetiletý gólman měl za sebou angažmá v CSKA Moskva a ve Znojmě ukazoval, že patří mezi tehdejší českou gólmanskou špičku v Evropě. Hned v první sezoně 2005/2006 pomohl Orlům zlomit čtvrtfinálové prokletí play-off v extralize a po vyřazení Vítkovic 4:2 na zápasy Znojmo poprvé postoupilo do vytouženého semifinále české nejvyšší soutěže.

Následně Orli vypadli v semifinále 1:4 na zápasy s pozdějšími šampiony ze Sparty, ale Jihomoravany hřálo prolomení milníku. Rodák z Havířova byl známý pro svůj klid v bráně i neuvěřitelnou vytíženost. Ve dvou ze čtyř sezon na jihu Moravy naskočil minimálně do padesáti z dvaapadesáti zápasů základní části. V dnešní době už nepříliš představitelný počin.

Postupně ale Orli začali za extraligovou špičkou výrazně zaostávat a v sezoně 2008/2009 bylo oznámeno, že Orli postoupili extraligovou licenci Kometě Brno. Právě v roce 2009 se Trvaj se Znojmem rozloučil a zamířil do Brna.

I když se zdálo, že má nejlepší léta za sebou, opak byl pravdou. V roce 2012, kdy oslavil osmatřicáté narozeniny, dotáhl brněnský klub až k senzačnímu postupu do finále extraligy. Kariéru Trvaj zakončil před devíti roky v Olomoucí. V nejvyšší soutěži ale odchytal nejvíc zápasů za Znojmo.

loading
arrow_left Předchozí
1/4
Další arrow_right