Druholigový ročník odstartuje ve středu 18. září, kdy se ve východní skupině vydá do akce dvanáct klubů. Znojmo má však pro první kolo volný los, letní přípravu si tak může protáhnout o tři dny.

Orli se mohou chystat i na další novinku, třináctičlenná východní skupina se totiž v nadcházející sezoně odehraje novým systémem. Nejprve se všechny celky utkají navzájem doma a venku, následně se tabulka rozdělí na dvě poloviny – sedm nejlepších celků si to rozdá o co nejlepší pozice pro play-off, zbylá šestka se porve o poslední místenku ve vyřazovacích bojích a o vyhnutí se baráži.

Znojmo na úvod sezony vyzve v sobotu 21. září doma Havířov, o týden později přivítá Havlíčkův Brod. Mezitím zamíří do Vyškova. První jihomoravské derby na svém stadionu odehrají Orli v šestém kole 5. října, kdy změří síly s Hodonínem.

Základní část bude trvat jen do 11. prosince, následně vypukne nadstavba, která pojede až do 8. března. Jen o pár dní později už na týmy čekají boje ve vyřazovacích bojích, které vyvrcholí ve druhé polovině dubna.

Úvod druholigové sezony hokejového Znojma

1. kolo (středa 18. září): volno
2. kolo (sobota 21. září: Znojmo - Havířov
3. kolo (středa 25. září): Vyškov - Znojmo
4. kolo (sobota 28. září): Znojmo - Havlíčkův Brod
5. kolo (středa 2. října): Nový Jičín - Znojmo
6. kolo (sobota 5. října): Znojmo - Hodonín