Téměř stodevadesáticentimetrový brankář, který vyniká skvělým přehledem ve hře. To je Petr Helešic, jeden z velkých talentů znojemského hokeje. S Jakubem Novotným vloni tvořili gólmanské duo hokejových juniorů hrajících mezinárodní soutěž EBYSL.

Letos se opět chystají útočit na titul.Jak se těšíte na začátek sezony?

Dost. I když jsme jako junioři skončili dost pozdě, tři a půl měsíce je dlouhá doba. Člověk už je po tak dlouhé době, myslím tím celých čtrnáct let, hraní hokeje tak trochu závislý na tom sportu. Takže mi to chybí strašně moc.

Co suchá příprava? Na co všechno jste se zaměřoval?

Připravoval jsem se s A-týmem Orlů. Musím říct, že mi toho příprava dala hrozně moc, nemám povahu se hned se všemi sblížit. Takže jsem byl dost nesvůj první měsíc a půl, že jsou tam daleko starší lidi a nevěděl jsem moc, jak k tomu přistupovat. Ale poslední měsíc už jsem se cítil dobře. Co se cvičení týče, gólmani vždy mají nějaké úlevy od těžkých posiloven, jinak jsme vše dělali s ostatními.

Jak vám sedl trenér brankářů Hrachovina? Nebyly žádné problémy?

Vůbec ne. Gólmani mají vždy dobré vztahy. Vždy jsme pro hráče ti, co se ulívají a jsou trochu divní. Ale ještě se mi nestalo, že bych byl někde, kde by panovala mezi brankáři nevraživost. A trenér brankářů je ten, co nás vede.

Vloni jste byl jedním z hlavních strůjců druhého místa v EBYSL. Kdybyste se měl vrátit v čase, co se dalo udělat jinak?

Já jsem z těch, co nevěří na osud, přesto bych svá rozhodnutí jak na ledě, tak v životě nikdy nevzal zpět. Nikomu jsem nic nevyčítal, ani sobě, vše jsme dělali podle nejlepšího svědomí a vědomí, a podle toho jsme i dopadli. Měli jsme skvělou partu. A byl to pro nás ohromný úspěch. I nad Fehérvárem jsme měli skóre v základní části hry bez těch dvou prodloužení 7:3. Bohužel, prodloužení nebyla naší silnou stránkou.

A ambice na nadcházející sezonu?

Ambice zatím nemám. Nevím zatím ani kde budu chytat. Jistotu mám jen v tom, že bych měl od září opět trénovat s A-týmem a do té doby s juniorkou. Ale pokud můžu soudit, áčko má na první šestku určitě. Juniorka to bude mít naopak hodně těžké se probojovat tam, kde jsme byli minulý rok. V juniorce se hráči hodně mění a až srpen, kdy máme přátelská utkání a prvních pár zápasů, ukáže, jak na tom vlastně jsme.

Jaké jsou varianty, kde budete chytat?

No, jak jsem řekl, stále nevím, kde budu chytat, áčko to zřejmě nebude. V juniorce je Kuba Novotný, jenž se teď po zranění menisku zotavuje. Tudíž nejspíš než se uzdraví, budu chytat za ně, a ještě mám nepotvrzené zdroje, že se řeší i moje střídavé starty. Co se A-týmu týče, je málo pravděpodobné, že by byli v týmu drženi tři kvalitní gólmani, nenechají perspektivního brankáře sedět na tribuně. A jak jsem již řekl, od září bych měl trénovat se seniory. Ambice překážet nemám, ale věřím, že tréninkem s nimi půjdu výkonnostně nahoru a další sezónu už bych se o místo v sestavě rád porval.

VOJTĚCH POJER