Po letech se znovu vrátil do Znojma. Jenomže už ne jako hráč Orlů. Bývalého znojemského kapitána Jiřího Heše mohli znojemští fanoušci vidět v nedělním utkání mezi Znojemskými orly a Vítkovicemi. Právě jejich dres totiž Heš v právě probíhající sezoně obléká.

Jiří Heš strávil v dresu Znojma nějaký ten pátek. Stal se oblíbencem znojemského publika a kapitánem týmu. Později odešel na Slovensko do Trenčína, ale do Znojma se znovu vrátil na sezonu 2005/2006. Její závěr a následující ročník ale opět odehrál v Trenčíně.

Po skončení loňské sezony si ho vyhlédly Vítkovice. A Jiří Heš jejich nabídku přijal. Jeho tým v neděli přemohl Znojemské orly poměrem 2:1.

Váš tým dnes vyhrál, v čem jste byli lepší?

Už před utkáním jsme si řekli, co tady chceme hrát, a to jsme myslím dodrželi na sto procent. Nechtěli jsme se pouštět do žádného stylu nahoru–dolů. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a dobře hlídali střední pásmo. S výsledkem jsme spokojení.

Vám osobně se hrálo jak?


Úplně v pohodě, fyzicky jsem na tom dobře. Kromě toho tady má člověk vždycky dvakrát takovou motivaci než na ostatních stadionech, strávil jsem tu dost času.

Proběhly před zápasem nějaké provokativní řeči mezi vámi a znojemskými hráči, z nichž většinu obře znáte z doby svého působení ve Znojmě?


Ne, vůbec. Asi už jsme na to moc staří, takoví dědci, na nějaké provokace většinou už není síla. (smích)

Ze Znojma jsme v průběhu sezony 2005/2006 odešel do Trenčína, kde jste byl velmi oblíbeným, a strávil jste tam i následující rok. Teď jste ve Vítkovicích.

To je fakt. Strávil jsem na Slovensku nějaký čas už předtím, a když se mi ve Znojmě nedařilo a Trenčín projevil zájem, neváhal jsem a vrátil se tam. Následující sezonu jsem tam ještě vydržel, jenomže pak mi tam skončila smlouva. Můj agent pak přišel s nabídkou z Vítkovic, mně se líbila, a tak jsem na ni kývl.

Vzpomínáte ještě na Znojmo?

Samozřejmě, a jenom v dobrém. Mám tu pořád velkou spoustu kamarádů, strávil jsem tu parádní část života, svého času jsem sem jezdil skoro jako domů. Jenomže když jsem se do Znojma před dvěma lety vracel, potvrdilo se to pověstné „Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky.“ Už to prostě nebylo ono. Nicméně pořád se sem rád vracím.

Pomineme–li skončení vaší smlouvy v Trenčíně, měl jste ještě jiné důvody, proč jste odtud odešel?

Tak jednak jsem měl nějaké osobní důvody, a za druhé, což bylo asi důležitější, chtěl jsem si prostě ještě zkusit zahrát nejvyšší českou hokejovou soutěž. Ta je totiž kvalitnější než ta slovenská.

Liší se nějak zásadně Vítkovice a Znojmo?


Určitě, města i týmy jsou jiné. Hokejový život je ale prostě o stěhování z místa na místo, nedá se to srovnávat.