Alespoň ne letos. „Varianta nepadla definitivně, ale pro příští sezonu. Přesun do Olomouce ještě není přichystaný,“ řekl Jiří Dopita, majitel prvoligového HC Olomouc.

Největší překážkou není chátrající stadion, ale nedostatek peněz. Zkušený útočník zároveň prozradil, jaký dres bude v příští sezoně oblékat. „Sezonu začnu pravděpodobně ve Znojmě,“ dodal a přilil tak naději do žil znojemských fanoušků.

Pro extraligu by rozpočet olomouckého hokeje narostl čtyřikrát až pětkrát. To není žádná sranda. Jsme hrozně rádi, že nám sponzoři a město pomáhají, ale nárůst je takový, že sem nemůžeme přesunout extraligu a vzít si na triko něco, co nebudeme schopni finančně zvládnout. To nejde tak rychle,“ upozorňuje Dopita.

Majitel klubu upozornil, že žádné předběžné smlouvy se sponzory uzavřeny nejsou. „Nic konkrétního předjednaného nemáme. Teď bychom nebyli schopni zajistit sezonu. To musí být všechno nachystané dopředu. Nechci v žádném případě nic látat horkou jehlou,“ dodává.

Špatnému stavu zimního stadionu Dopita nepřikládá až takový význam. „Pokud pominu některé extraligové arény jako na Spartě, Slavii, v Budějovicích, Pardubicích nebo Liberci, tak rozdíl není až tak velký problém. V naší hale by se daly udělat menší úpravy pro extraligu,“ poznamenal Dopita.

Nejvyšší soutěž se tak v příští sezoně v Olomouci hrát nebude, ale do budoucna je podle Dopity přesun extraligové licence ze Znojma do Olomouce možný. „Je to sice otázka především pro majitele Znojma Jardu Vlasáka. Varianta přesunu definitivně nepadla, ale je to otázka dalších jednání,“ připustil Dopita.

Olomoučtí hokejisté se v letošní sezoně postupem do semifinále vyhoupli mezi špičku první ligy, ale na postupové cíle nemyslí. „Oproti loňské sezoně se tým hodně zvedl. V příští sezoně chceme hrát aspoň tak jako letos. Pokud se současný kádr vhodně doplní, je schopný o vyšší cíle hrát zase. Netroufám si ale teď říct, jaké budou ambice pro příští sezonu,“ uvedl Dopita.

(zek, mp)