„Vedlo mě k tomu několik věcí. Zaprvé hráči, zadruhé to, že nějaká transakce s extraligovou licencí nebyla ještě pořádně nachystaná,“ zdůvodnil znojemský šéf své rozhodnutí.

V poslední době se spekulovalo hlavně o možném přesunu licence do Olomouce. Ta prý ještě nebyla na extraligu připravená. „Z této varianty sešlo. Ne definitivně, ale pro letošní rok,“ uvedl koncem minulého týdne Jiří Dopita, který je šéfem olomouckého klubu a zároveň hráčem Znojma. „Nevím, co říkal pan Dopita. Jedná se všeobecně o prodej licence,“ nechal Vlasák otevřenou možnost, že k něčemu podobnému dojde příští rok. Spekulovalo se i o přesunu licence do Brna nebo Mladé Boleslavi, oba kluby to ale rázně odmítly.

A proč vůbec Vlasák uvažuje o konci znojemské extraligové éry? „Důvody jsou tři. Klesající zájem diváků, kterých chodí na zápasy čím dál míň. Pak je to taky kvůli financím a v neposlední řadě kvůli mé chuti či nechuti působit nadále v hokeji,“ uvedl Vlasák.

Hlavním partnerem znojemského klubu bude i nadále energetická společnost E.on. S rozpočtem by podle Vlasáka neměl být problém. „Teď brzo na to, abych říkal, že máme celou sezonu pokrytou. Ale když jsme se do toho pustili, tak věřím, že peníze seženeme,“ věří bývalý znojemský hokejista, který před devíti lety stál u vstupu klubu mezi hokejovou elitu.

Hráčský kádr se asi oproti poslednímu ročníku příliš nezmění. „Devadesát procent hráčů má smlouvu. Jestli budou nějaké změny, a jaké konkrétně, zatím nevím,“ uvedl Vlasák.

Znojmo letos skončilo sezonu jako první ze všech extraligových týmů, když vypadlo v předkole play-off s Třincem 0:3 na zápasy. Poté u týmu skončila trenérská dvojice Václav Sýkora, Pavel Hynek. Jméno nového kouče zatím není známé. „Během čtrnácti dnů, maximálně tří týdnů by měla být vyřešena i tato otázka,“ slíbil znojemský šéf.

Znojmo v letošní sezoně provázel malý zájem diváků, na domácí zápasy chodily nejmenší návštěvy z celé extraligy. Pokud bude klub žít stále v nejistotě, zda se bude hrát i další roky, těžko se dá očekávat nárůst návštěvnosti. „Z toho strach nemám a vlastně se na to ani nemůžeme ohlížet. Buďto si lidé cestu do hlediště najdou, nebo ne,“ uvedl Vlasák.