Kdy se objevily první náznaky, že by vaši svěřenci mohli zase hrát juniorskou extraligu?

Varianta toho, že by se mohla rozšiřovat extraliga juniorů, existovala už od loňského prosince. Po skončení sezony se říkalo, že ten návrh někdo přednese k projednání. Podnětem k tomu, že se začalo něco dít, bylo zasedání APK asi před měsícem, kde se o tom začalo vážně mluvit.

Musí juniorský tým splňovat nějaké zvláštní podmínky, aby mohl hrát extraligu?

Je to tak, že pokud A-tým splňuje podmínky pro nejvyšší soutěž, mezi které patří i rozvoj mládeže, tak pro nás žádné speciální podmínky neplatí.

Jak silný je současný juniorský znojemský kádr?


Vloni jsme hráli na špici první ligy, takže teoreticky bychom neměli hrát žádné druhé housle. Ačkoli kádr se od loňska dost změnil, takže teprve až na ledě se uvidí.

Někteří mladíci trénují s A-týmem, jak se zatím jeví?


S áčkem trénují Adam Havlík, Marek Pláněk, Standa Ferenčík a Roman Alexa. Pokud jim vydrží fyzička a budou mít výkonnostně na místo v mančaftu, posílí určitě tým, ať už áčko, nebo juniory.

Především Adam Havlík je prý obrovský hokejový talent, jak ho vnímáte vy jako trenér?

Já vždycky říkám, že v patnácti je kluk velký talent, a jestli z něj bude velký hokejista, to musí dokázat v osmnácti. Ale Adam má všechny předpoklady k tomu, aby se udržel na vysoké úrovni. Ve své kategorii jse řadí mezi nejlepší.

Jaká je letní příprava juniorů?

Snažíme se kluky připravit v rámci možností pro nadcházející sezonu co nejlépe. Kluci pořád ještě chodí do školy, takže trénujeme jednou denně v odpoledním hodinách.

Kdy a jakým zápasem vám vlastně začíná sezona?

Abych řekl pravdu, ještě nic moc nevíme. Daný je jen termín začátku sezony, a to je druhého nebo třetího září.

Jisté je, že šestnáct týmů postoupí do play-off a zbytek bude hrát o udržení nebo sestup. Fyzicky to bude určitě náročnější než doposud.

Co vás čeká v nejbližších dnech?

Suchá letní příprava nám končí v pátek devětadvacátého června, na led budeme chtít jít stejně jako A-tým, to je dvacátého třetího července.