V pátek Orli, kteří naposledy porazili v základní hrací době 16. září ve druhém kole Pardubice, prohráli na ledě mistrovské Sparty 1:2.

"Asi jsme málo důrazní. Kdybych ale věděl, proč nám to tam nepadá, tak to zkusíme změnit. V tréninku se snažíme a zkoušíme to přenést do zápasu, ale bohužel nám to tam zase nepadlo," řekl útočník Martin Růžička novinářům po utkání. Špatná koncovka navíc působí nepříznivě na znojemskou psychiku. "Snažíme se na to nemyslet, ale v podvědomí to máme. Musí se něco změnit, abychom góly dávali," podotkl.

Člen širšího kádru reprezentace měl dnes na Spartě v poslední minutě velkou šanci vyrovnat. Při power play však trefil několik vteřin před koncem jen horní tyč. "Bohužel to nevyšlo. Skákalo to, tak jsem to chtěl trefit hned a šlo to do břevna. Neměl jsem ponětí o čase. Kdybych věděl, že je ještě deset sekund, jak kluci říkali, tak si to zpracuju v klidu," litoval Růžička.

Moravské mužstvo může alespoň těšit fakt, že v Praze ukončilo po 133 minutách čekání na gól. V minulém kole proti Českým Budějovicím se totiž Orli neprosadili. "Alespoň to je důležité. Kdybych odjeli s výsledkem 0:2, tak by to bylo horší. Pořád je to ale prohra," pokrčil rameny člen elitní znojemské formace.